• Pharma & Go Dog Shampoo 250ml.
-38% Promo FD

Pharma & Go Dog Shampoo 250ml.

SKUPH8437022812007

Dog shampoo designed to cleanse the skin and coat whilst meeting the animal’s hygiene needs.

Regular price €5,50 2,2 € / 100ml
Sale price €5,50 Regular price €8,90
You are saving: -€3,40
2,2 € / 100ml
Pharma & Go Dog Shampoo 250ml.
Pharma & Go Dog Shampoo 250ml.
Regular price €5,50 2,2 € / 100ml
Sale price €5,50 Regular price €8,90
You are saving: -€3,40
2,2 € / 100ml

 

 

Description of Pharma & Go Dog Shampoo 250 ml

Pharma & Go Dog Shampoo 250 ml: A dog shampoo designed to cleanse the skin and coat whilst meeting the animal’s hygiene needs.

Features

This product is designed for the animal use described in the name, with a format and materials suited to its purpose.

  • Pack size: 250 ml.
  • For specific use on pets or for equine care, as appropriate.
  • Should be used under supervision when used with toys or accessories.

Directions for use

Follow the instructions on the packaging. For toys, remove them if they break; for hygiene or feeding products, follow the guidelines and precautions specified for the animal’s species and age.

Pharmaceutical
advice
Ask our pharmacist
Israel Herrero
A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
Ask me