• Sakai Intecol , 220 gr
-14% Promo FD

Sakai Intecol , 220 gr

SKUSA8423245071109

A food supplement for gut wellbeing and digestive health.

Regular price €16,40 7,45 € / 100gr
Sale price €16,40 Regular price €18,96
You are saving: -€2,56
7,45 € / 100gr
Sakai Intecol , 220 gr
Sakai Intecol , 220 gr
Regular price €16,40 7,45 € / 100gr
Sale price €16,40 Regular price €18,96
You are saving: -€2,56
7,45 € / 100gr

 

 

What is Sakai Intecol, 220 g?

A food supplement for gut wellbeing and digestive health.

Composition and characteristics

  • A food supplement for gut wellbeing and digestive health.
  • Pack size: 220 g.

Directions for use

Take the daily dose indicated on the packaging, preferably with water and with a meal, as recommended by the manufacturer. Do not exceed the recommended daily dose.

Who is it for?

Adults who wish to supplement their diet with a formula designed for the purpose stated on the product.

Precautions and storage

Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet or a healthy lifestyle. Keep out of reach of children. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, have a medical condition or are taking medication.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me