• Ynsadiet Lecithin Granulated Soya Bean Granules Gmo Jar, 450 Gr
-21%

Ynsadiet Lecithin Granulated Soya Bean Granules Gmo Jar, 450 Gr

SKUYN8412016291211

Ynsadiet Granulated Soya Lecithin, GMO, 450 g, is a granulated supplement designed to be added directly to meals or mixed with liquids. It contains soya derivatives.

Regular price €12,89 2,86 € / 100gr
Sale price €12,89 Regular price €16,27
You are saving: -€3,38
2,86 € / 100gr
Ynsadiet Lecithin Granulated Soya Bean Granules Gmo Jar, 450 Gr
Ynsadiet Lecithin Granulated Soya Bean Granules Gmo Jar, 450 Gr
Regular price €12,89 2,86 € / 100gr
Sale price €12,89 Regular price €16,27
You are saving: -€3,38
2,86 € / 100gr

 

 

What is Ynsadiet Granulated Soya Lecithin, GMO-free, 450 g?

Ynsadiet Granulated Soya Lecithin, GMO-free, 450 g is a 450 g jar of granulated soya lecithin from Ynsadiet, also sold under the Hijas del Sol range.

Soya lecithin

  • Granulated texture and neutral flavour.
  • 450 g pack.
  • Can be mixed with food or drinks.

How to use

Take the amount indicated on the label, either directly or sprinkled over meals. Close the jar tightly after each use.

Who is it suitable for?

Adults who wish to incorporate soya lecithin into their diet in a granulated form.

Precautions

Contains soya. Due to discrepancies between product data sheets regarding GMO origin, it is advisable to check the batch labelling before use.

What is the price of Ynsadiet Granulated Soya Lecithin, GMO, 450 g?

Check the price of Ynsadiet Soya Lecithin Granules, GMO, 450 g at Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me
Supplier: Laboratorios Ynsadiet S.L. Supplier's address: C/ de la Sierra de Guadarrama, 16, 28970 Humanes de MadridMobile phone: +34 916 040 375