Collection:

Renal and urinary health of the cat

  • Virbac Pronefra Renal Supplement For Dogs and Cats, 180 ml
    -6%

    Virbac Pronefra Renal Supplement For Dogs and Cats, 180 ml

    Regular price €47,30 26,28 € / 100ml
    Sale price €47,30 Regular price €50,54
    You are saving: -€3,24
    26,28 € / 100ml
  • Stangest Urovet-C 100 Gr
    -8%

    Stangest Urovet-C 100 Gr

    Regular price €21,10 211,0 € / 1kg
    Sale price €21,10 Regular price €23,04
    You are saving: -€1,94
    211,0 € / 1kg
  • Stangest Urovet-RQ 100 Gr
    -5%

    Stangest Urovet-RQ 100 Gr

    Regular price €21,40 214,0 € / 1kg
    Sale price €21,40 Regular price €22,53
    You are saving: -€1,13
    214,0 € / 1kg
  • Kaminox 120 ml
    -20%

    Kaminox 120 ml

    Regular price €32,10 26,75 € / 100ml
    Sale price €32,10 Regular price €40,11
    You are saving: -€8,01
    26,75 € / 100ml
  • Calmurofel 120 capsules
    -11%

    Calmurofel 120 capsules

    Regular price €44,20 659,7 € / 1kg
    Sale price €44,20 Regular price €49,47
    You are saving: -€5,27
    659,7 € / 1kg
  • Cystaid Cats 180 capsules
    -5%

    Cystaid Cats 180 capsules

    Regular price €73,40 419,43 € / 1kg
    Sale price €73,40 Regular price €77,26
    You are saving: -€3,86
    419,43 € / 1kg
  • Konig Renum Drops, 15 ml
    -7%

    Konig Renum Drops, 15 ml

    Regular price €26,00 1,73 € / 1ud
    Sale price €26,00 Regular price €27,93
    You are saving: -€1,93
    1,73 € / 1ud
  • Calmurofel 30 capsules
    -17%

    Calmurofel 30 capsules

    Regular price €13,80 657,14 € / 1kg
    Sale price €13,80 Regular price €16,63
    You are saving: -€2,83
    657,14 € / 1kg
  • Vétoquinol Ipakitine 300 g
    -7%

    Vétoquinol Ipakitine 300 g

    Regular price €63,90 213,0 € / 1kg
    Sale price €63,90 Regular price €68,95
    You are saving: -€5,05
    213,0 € / 1kg
  • Ipakitine 180 G
    -12%

    Ipakitine 180 G

    Regular price €42,90 238,33 € / 1kg
    Sale price €42,90 Regular price €48,72
    You are saving: -€5,82
    238,33 € / 1kg
  • Diamel Pets Oral Solution Diabetic Supplementary Food , 150 ml
    -11%

    Diamel Pets Oral Solution Diabetic Supplementary Food , 150 ml

    Regular price €21,00 14,0 € / 100ml
    Sale price €21,00 Regular price €23,66
    You are saving: -€2,66
    14,0 € / 100ml
  • Renalof Pets Oral Solution Complementary Food for Kidney Disorders , 150 ml
    -14%

    Renalof Pets Oral Solution Complementary Food for Kidney Disorders , 150 ml

    Regular price €17,30 11,53 € / 100ml
    Sale price €17,30 Regular price €20,21
    You are saving: -€2,91
    11,53 € / 100ml
  • Drasanvi Drgreen Renalgreen , 48 tablets
    -10%

    Drasanvi Drgreen Renalgreen , 48 tablets

    Regular price €19,51 0,41 € / 1ud
    Sale price €19,51 Regular price €21,75
    You are saving: -€2,24
    0,41 € / 1ud
  • Drasanvi Drgreen Renalgreen Oral Solution , 50 ml
    -17%

    Drasanvi Drgreen Renalgreen Oral Solution , 50 ml

    Regular price €16,41 32,82 € / 100ml
    Sale price €16,41 Regular price €19,80
    You are saving: -€3,39
    32,82 € / 100ml
  • JTPharma Uro Pharma, 55 ml
    -6%

    JTPharma Uro Pharma, 55 ml

    Regular price €16,30 29,64 € / 100ml
    Sale price €16,30 Regular price €17,41
    You are saving: -€1,11
    29,64 € / 100ml
  • JTPharma Uro Pharma, 60 Tablets
    -18%

    JTPharma Uro Pharma, 60 Tablets

    Regular price €31,90 0,53 € / 1ud
    Sale price €31,90 Regular price €38,74
    You are saving: -€6,84
    0,53 € / 1ud
  • Kaminox 60 ml
    -15%

    Kaminox 60 ml

    Regular price €21,20 35,33 € / 100ml
    Sale price €21,20 Regular price €24,84
    You are saving: -€3,64
    35,33 € / 100ml
  • Virbac Pronefa 60 ml, Renal Supplement For Dogs and Cats
    -5%

    Virbac Pronefa 60 ml, Renal Supplement For Dogs and Cats

    Regular price €27,00 45,0 € / 100ml
    Sale price €27,00 Regular price €28,35
    You are saving: -€1,35
    45,0 € / 100ml
  • Renate 2 g 30Spheres
    -17%

    Renate 2 g 30Spheres

    Regular price €24,60 196,8 € / 1kg
    Sale price €24,60 Regular price €29,58
    You are saving: -€4,98
    196,8 € / 1kg
  • Vétoquinol Ipakitine 60 g
    -5%

    Vétoquinol Ipakitine 60 g

    Regular price €24,00 400,0 € / 1kg
    Sale price €24,00 Regular price €25,26
    You are saving: -€1,26
    400,0 € / 1kg
  • Pharmadiet Irc-Vet Gel, 50 ml
    -16%

    Pharmadiet Irc-Vet Gel, 50 ml

    Regular price €19,60 39,2 € / 100ml
    Sale price €19,60 Regular price €23,37
    You are saving: -€3,77
    39,2 € / 100ml
  • Virbac Feluro, 60Ml
    -20%

    Virbac Feluro, 60Ml

    Regular price €24,80 41,33 € / 100ml
    Sale price €24,80 Regular price €30,95
    You are saving: -€6,15
    41,33 € / 100ml
  • Furinaid Plus Cats 200Ml
    -16%

    Furinaid Plus Cats 200Ml

    Regular price €26,40 13,2 € / 100ml
    Sale price €26,40 Regular price €31,41
    You are saving: -€5,01
    13,2 € / 100ml
  • Kaminox , 2X120 Ml
    -21%

    Kaminox , 2X120 Ml

    Regular price €63,20 26,33 € / 100ml
    Sale price €63,20 Regular price €80,22
    You are saving: -€17,02
    26,33 € / 100ml
  • Drgreen Drasanvi Renalgreen , 2X48 Tablets
    -12%

    Drgreen Drasanvi Renalgreen , 2X48 Tablets

    Regular price €38,40 0,4 € / 1ud
    Sale price €38,40 Regular price €43,50
    You are saving: -€5,10
    0,4 € / 1ud
  • Calmurofel, Pack 2 x 120 capsules
    -13%

    Calmurofel, Pack 2 x 120 capsules

    Regular price €85,70 63,96 € / 100gr
    Sale price €85,70 Regular price €98,94
    You are saving: -€13,24
    63,96 € / 100gr
  • Calmurofel, Pack 3 x 120 capsules
    -17%

    Calmurofel, Pack 3 x 120 capsules

    Regular price €123,60 61,49 € / 100gr
    Sale price €123,60 Regular price €148,41
    You are saving: -€24,81
    61,49 € / 100gr
  • Direne Dog Cat 1200 mg 32Cpd
    -10%

    Direne Dog Cat 1200 mg 32Cpd

    Regular price €29,60 477,42 € / 1kg
    Sale price €29,60 Regular price €32,95
    You are saving: -€3,35
    477,42 € / 1kg
  • Vétoquinol Uro-Pet Paste 120 g
    -10%

    Vétoquinol Uro-Pet Paste 120 g

    Sold out
    Let me know
  • Urpro Plus Gel, 50 ml
    -10%

    Urpro Plus Gel, 50 ml

    Regular price €21,00 42,0 € / 100ml
    Sale price €21,00 Regular price €23,33
    You are saving: -€2,33
    42,0 € / 100ml

Choosing the best cat kidney and urinary health products can make a real difference to your daily routine. At Farmaciasdirect, we select products with professional backing and proven results.

What are cat urinary and kidney health products for?

These products are aimed at providing effective solutions for different care, prevention or treatment needs. From cat urinary and kidney health pharmacy to buy cat urinary and kidney health, their usefulness is based on fast, visible results.

Types of products included

In this section you will find a variety: kidney and urinary health for cats for daily use, intensive formulas, specialist recommended products, natural or clinically tested options, all available to buy online.

Key benefits

Buying cat kidney and urinary health from our online pharmacy guarantees the best cat kidney and urinary health, recommended cat kidney and urinary health and the convenience of having it delivered to your home. Many of these products offer kidney and urinary health cats at the best price, are kidney and urinary health cats safe and are formulated for all skin types, ages or needs.

Where to buy kidney and urinary health cats?

In Farmaciasdirect you can buy kidney and urinary health cats with total guarantee. See kidney health and urinary cats reviews, compare formats and find the ideal product with fast and secure delivery from an authorized pharmacy.

Explore and choose your ideal cat urinary & kidney health

Order today and take advantage of the benefits of buying kidney and urinary health cats with professional advice and at the best price online.