Collection:

Cats

  • SureFeed Automatic Feeder with Microchip
    -32%

    SureFeed Automatic Feeder with Microchip

    Regular price €116,00 116,0 € / 1ud
    Sale price €116,00 Regular price €170,00
    You are saving: -€54,00
    116,0 € / 1ud
  • Stangest Oncovet I, 300 Tablets
    -27%

    Stangest Oncovet I, 300 Tablets

    Regular price €65,30 187,64 € / 1kg
    Sale price €65,30 Regular price €89,12
    You are saving: -€23,82
    187,64 € / 1kg
  • Frontline Combo Cats & Ferrets Spot On, 6 Pipettes x 0,5 ml
    -24%

    Frontline Combo Cats & Ferrets Spot On, 6 Pipettes x 0,5 ml

    Regular price €36,00 1800,0 € / 1kg
    Sale price €36,00 Regular price €47,37
    You are saving: -€11,37
    1800,0 € / 1kg
  • Stangest Oncovet I, 60 Tablets
    -18%

    Stangest Oncovet I, 60 Tablets

    Regular price €21,50 0,36 € / 1ud
    Sale price €21,50 Regular price €26,16
    You are saving: -€4,66
    0,36 € / 1ud
  • Omnicardio Plus 60 Tablets
    -9%

    Omnicardio Plus 60 Tablets

    Regular price €33,80 0,56 € / 1ud
    Sale price €33,80 Regular price €37,19
    You are saving: -€3,39
    0,56 € / 1ud
  • Stangest Neurovet 300 Tablets
    -7%

    Stangest Neurovet 300 Tablets

    Regular price €73,70 0,25 € / 1ud
    Sale price €73,70 Regular price €79,60
    You are saving: -€5,90
    0,25 € / 1ud
  • Stangest Neurovet 60 Tablets
    -25%

    Stangest Neurovet 60 Tablets

    Regular price €17,70 0,3 € / 1ud
    Sale price €17,70 Regular price €23,45
    You are saving: -€5,75
    0,3 € / 1ud
  • Effipro 50 Mg Spot-On Cats, 24 Pipettes
    -5%

    Effipro 50 Mg Spot-On Cats, 24 Pipettes

    Regular price €73,60 454,32 € / 1kg
    Sale price €73,60 Regular price €77,47
    You are saving: -€3,87
    454,32 € / 1kg
  • Omniomega 120 Capsules
    -7%

    Omniomega 120 Capsules

    Regular price €43,50 0,36 € / 1ud
    Sale price €43,50 Regular price €46,60
    You are saving: -€3,10
    0,36 € / 1ud
  • Covetrus Large Cat Nail Clippers, 1pc
    -19%

    Covetrus Large Cat Nail Clippers, 1pc

    Regular price €5,30 75,71 € / 1kg
    Sale price €5,30 Regular price €6,51
    You are saving: -€1,21
    75,71 € / 1kg
  • Omniomega 540 Capsules
    -10%

    Omniomega 540 Capsules

    Regular price €152,60 0,28 € / 1ud
    Sale price €152,60 Regular price €169,46
    You are saving: -€16,86
    0,28 € / 1ud
  • Stangest Ocuhealth 300 Tablets
    -12%

    Stangest Ocuhealth 300 Tablets

    Regular price €64,30 0,21 € / 1ud
    Sale price €64,30 Regular price €72,74
    You are saving: -€8,44
    0,21 € / 1ud
  • Omnicutis Atopicalm, 200 Capsules (Blister)
    -14%

    Omnicutis Atopicalm, 200 Capsules (Blister)

    Regular price €73,20 140,5 € / 1kg
    Sale price €73,20 Regular price €85,38
    You are saving: -€12,18
    140,5 € / 1kg
  • Stangest Enzivet 60 Tablets
    -18%

    Stangest Enzivet 60 Tablets

    Regular price €17,70 0,3 € / 1ud
    Sale price €17,70 Regular price €21,54
    You are saving: -€3,84
    0,3 € / 1ud
  • SureFeed Connect Automatic Feeder with Microchip
    -32%

    SureFeed Connect Automatic Feeder with Microchip

    Regular price €156,40 156,4 € / 1ud
    Sale price €156,40 Regular price €230,00
    You are saving: -€73,60
    156,4 € / 1ud
  • Stangest Ocuhealth 60 Tablets
    -16%

    Stangest Ocuhealth 60 Tablets

    Regular price €17,50 0,29 € / 1ud
    Sale price €17,50 Regular price €20,82
    You are saving: -€3,32
    0,29 € / 1ud
  • Virbac Pronefra Renal Supplement For Dogs and Cats, 180 ml
    -6%

    Virbac Pronefra Renal Supplement For Dogs and Cats, 180 ml

    Regular price €47,30 26,28 € / 100ml
    Sale price €47,30 Regular price €50,54
    You are saving: -€3,24
    26,28 € / 100ml
  • Stangest Dentican Soluble 500 Ml
    -17%

    Stangest Dentican Soluble 500 Ml

    Regular price €14,10 28,2 € / 1kg
    Sale price €14,10 Regular price €17,05
    You are saving: -€2,95
    28,2 € / 1kg
  • Stangest Krillvet 120 tablets
    -8%

    Stangest Krillvet 120 tablets

    Regular price €41,40 0,35 € / 1ud
    Sale price €41,40 Regular price €44,89
    You are saving: -€3,49
    0,35 € / 1ud
  • Omnimatrix Healing Ointment 60 g
    -8%

    Omnimatrix Healing Ointment 60 g

    Regular price €19,50 32,5 € / 100gr
    Sale price €19,50 Regular price €21,18
    You are saving: -€1,68
    32,5 € / 100gr
  • Omnimatrix Healing Ointment 20 Gr
    Promo FD

    Omnimatrix Healing Ointment 20 Gr

    Regular price €13,38 66,9 € / 100gr
    Sale price €13,38 Regular price €13,38
    You are saving: -€0,00
    66,9 € / 100gr
  • Advance Feline Adult Sterilised Turkey 10Kg, cat food
    -10%

    Advance Feline Adult Sterilised Turkey 10Kg, cat food

    Regular price €49,20 4,92 € / 1kg
    Sale price €49,20 Regular price €54,67
    You are saving: -€5,47
    4,92 € / 1kg
  • Stangest Histamin Control for Small Breeds, 60 Tablets
    -13%

    Stangest Histamin Control for Small Breeds, 60 Tablets

    Regular price €23,50 221,7 € / 1kg
    Sale price €23,50 Regular price €27,16
    You are saving: -€3,66
    221,7 € / 1kg
  • Stangest Pulfin Fogger Igr, 150 ml
    -10%

    Stangest Pulfin Fogger Igr, 150 ml

    Regular price €11,90 7,93 € / 100ml
    Sale price €11,90 Regular price €13,16
    You are saving: -€1,26
    7,93 € / 100ml
  • Fatro Cl-Otovet, 100 ml
    -15%

    Fatro Cl-Otovet, 100 ml

    Regular price €17,20 17,2 € / 100ml
    Sale price €17,20 Regular price €20,21
    You are saving: -€3,01
    17,2 € / 100ml
  • Stangest Floravet Complex 25 Sachets X 2 Gr
    -5%

    Stangest Floravet Complex 25 Sachets X 2 Gr

    Regular price €22,60 1130,0 € / 100gr
    Sale price €22,60 Regular price €23,79
    You are saving: -€1,19
    1130,0 € / 100gr
  • Stangest Urovet-C 100 Gr
    -8%

    Stangest Urovet-C 100 Gr

    Regular price €21,10 211,0 € / 1kg
    Sale price €21,10 Regular price €23,04
    You are saving: -€1,94
    211,0 € / 1kg
  • Douxo S3 Pyo, 30 Discs
    -9%

    Douxo S3 Pyo, 30 Discs

    Regular price €12,40 86,11 € / 1kg
    Sale price €12,40 Regular price €13,68
    You are saving: -€1,28
    86,11 € / 1kg
  • Stangest Gingivet 60 Tablets
    -12%

    Stangest Gingivet 60 Tablets

    Regular price €19,20 0,32 € / 1ud
    Sale price €19,20 Regular price €21,83
    You are saving: -€2,63
    0,32 € / 1ud
  • Stangest MSM, 60 Tablets
    -13%

    Stangest MSM, 60 Tablets

    Regular price €19,20
    Sale price €19,20 Regular price €22,11
    You are saving: -€2,91

Everything for the Care of your Cat at Farmaciasdirect

At our online pharmacy, we understand that your cat is more than just a pet: it's part of the family. That's why we have created a category dedicated to cat care, where you can find the best products to keep your feline healthy and happy.

What is the Best Cat Litter?

Choosing the right cat litter is essential for your cat's well-being and for keeping your home clean and odour-free. We offer a wide selection to help you decide on the best cat litter for your pet's needs . We work with the top 10 best brands for cats, offering clumping litter, silica litter, organic litter and dust-free litter, ensuring your cat's comfort and ease of cleaning.

What is the Best Cat Food?

Food is key to your feline's health. If you are wondering what is the best cat food, our pharmacy offers you high quality options adapted to the specific needs of each cat, according to their age, weight and state of health. We have dry food, wet food and special diets that cover everything from daily nutrition to the most demanding dietary needs.

What is the Best Cat Food?

Deciding on the best cat food may seem like a challenge, we make it easy. Our portfolio includes products formulated with high-quality, balanced ingredients and designed to improve your cat's health and longevity. Whether you're looking for options for cats with digestive problems, weight problems or simply a complete and balanced diet, you'll find the best choice here.

What is the Best Cat Dewormer?

Protecting your cat from parasites is essential to their health. If you are wondering what is the best dewormer for cats, at Farmaciasdirect we offer you a variety of effective and safe products. From antiparasitic pipettes and collars to tablets, we have solutions that eliminate and prevent infestations of fleas, ticks and other parasites.

Trust Farmaciasdirect for the care of your cat.

At our veterinary pharmacy, we are committed to providing you with high quality products so that your cat can enjoy a healthy and fulfilling life. With exceptional customer service and fast delivery, we are your one-stop shop for all things related to cat health and wellness.

Explore our Cats category and discover how Farmaciasdirect answers all your questions and needs.