Collection:

Buying medicines without prescription

  • Vincigrip Forte Oral Solution Orange 10 sachets
    -10%

    Vincigrip Forte Oral Solution Orange 10 sachets

    Regular price €13,00 1,3 € / 1ud
    Sale price €13,00 Regular price €14,44
    You are saving: -€1,44
    1,3 € / 1ud
  • Difenadol 400 mg, 20 Film-coated tablets
    -10%

    Difenadol 400 mg, 20 Film-coated tablets

    Regular price €4,41 0,22 € / 1ud
    Sale price €4,41 Regular price €4,90
    You are saving: -€0,49
    0,22 € / 1ud
  • Voltadol 11,6 mg/g Gel 60 g
    -10%

    Voltadol 11,6 mg/g Gel 60 g

    Regular price €9,51 15,85 € / 100gr
    Sale price €9,51 Regular price €10,57
    You are saving: -€1,06
    15,85 € / 100gr
  • Dolostop 1 g, 10 Tablets
    -10%

    Dolostop 1 g, 10 Tablets

    Regular price €3,56 356,0 € / 100gr
    Sale price €3,56 Regular price €3,95
    You are saving: -€0,39
    356,0 € / 100gr
  • Rennie 48 Chewable Tablets with Mint-Lemon Sucrose
    -10%

    Rennie 48 Chewable Tablets with Mint-Lemon Sucrose

    Regular price €14,35 0,3 € / 1ud
    Sale price €14,35 Regular price €15,94
    You are saving: -€1,59
    0,3 € / 1ud
  • Levonorgestrel Aurovitas EFG 1.5 mg 1 Tablet
    -10%

    Levonorgestrel Aurovitas EFG 1.5 mg 1 Tablet

    Regular price €20,66 20,66 € / 1ud
    Sale price €20,66 Regular price €22,96
    You are saving: -€2,30
    20,66 € / 1ud
  • Betadine 4% Soapy Topical Solution 500 ml
    -10%

    Betadine 4% Soapy Topical Solution 500 ml

    Regular price €13,10 2,62 € / 100ml
    Sale price €13,10 Regular price €14,55
    You are saving: -€1,45
    2,62 € / 100ml
  • Paracetamol Aurovitas 650 mg, 40 tablets

    Regular price €1,31 0,03 € / 1ud
    Sale price €1,31 Regular price €1,31
    You are saving: -€0,00
    0,03 € / 1ud
  • Otogen Soothing Eye Drops Solution 7.5 ml
    -10%

    Otogen Soothing Eye Drops Solution 7.5 ml

    Regular price €8,99 119,87 € / 100ml
    Sale price €8,99 Regular price €9,99
    You are saving: -€1,00
    119,87 € / 100ml
  • Radium Salil Cream 30 gr
    -10%

    Radium Salil Cream 30 gr

    Regular price €6,69 22,3 € / 100gr
    Sale price €6,69 Regular price €7,43
    You are saving: -€0,74
    22,3 € / 100gr
  • Dexketoprofen Mabo 25 mg, 10 tablets
    -10%

    Dexketoprofen Mabo 25 mg, 10 tablets

    Regular price €3,60 0,36 € / 1ud
    Sale price €3,60 Regular price €4,00
    You are saving: -€0,40
    0,36 € / 1ud
  • Isdin Bexidermil 100 Mg/G Gel 50 Gr
    -10%

    Isdin Bexidermil 100 Mg/G Gel 50 Gr

    Regular price €7,70 15,4 € / 100gr
    Sale price €7,70 Regular price €8,55
    You are saving: -€0,85
    15,4 € / 100gr
  • Tavovin 40 mg 60 tablets
    -10%

    Tavovin 40 mg 60 tablets

    Regular price €21,53 0,36 € / 1ud
    Sale price €21,53 Regular price €23,92
    You are saving: -€2,39
    0,36 € / 1ud
  • Almax Single Dose 500 mg, 18 Tablets
    -10%

    Almax Single Dose 500 mg, 18 Tablets

    Regular price €8,96 0,5 € / 1ud
    Sale price €8,96 Regular price €9,96
    You are saving: -€1,00
    0,5 € / 1ud
  • Fluimucil 200 mg 30 Sachets Granules
    -10%

    Fluimucil 200 mg 30 Sachets Granules

    Regular price €7,12 0,24 € / 1ud
    Sale price €7,12 Regular price €7,91
    You are saving: -€0,79
    0,24 € / 1ud
  • HEEL Valerian drops 30 ml
    -11%

    HEEL Valerian drops 30 ml

    Regular price €14,37 47,9 € / 100ml
    Sale price €14,37 Regular price €16,19
    You are saving: -€1,82
    47,9 € / 100ml
  • Enandol 25mg, 10 Sachets Granules Granules for Oral Solution
    -10%

    Enandol 25mg, 10 Sachets Granules Granules for Oral Solution

    Regular price €4,46 0,45 € / 1ud
    Sale price €4,46 Regular price €4,95
    You are saving: -€0,49
    0,45 € / 1ud
  • Vitango 30 tablets
    -10%

    Vitango 30 tablets

    Regular price €18,64 0,62 € / 1ud
    Sale price €18,64 Regular price €20,71
    You are saving: -€2,07
    0,62 € / 1ud
  • Mastical 500 mg Calcium 90 Chewable Tablets

    Regular price €4,12 0,05 € / 1ud
    Sale price €4,12 Regular price €4,12
    You are saving: -€0,00
    0,05 € / 1ud
  • Gelodol Cream 1 Tube 90 g
    -10%

    Gelodol Cream 1 Tube 90 g

    Regular price €15,28 16,98 € / 100gr
    Sale price €15,28 Regular price €16,98
    You are saving: -€1,70
    16,98 € / 100gr
  • Juanolgar 0,51 Mg/Pulse Solution For Oral Spray, 15ml
    -10%

    Juanolgar 0,51 Mg/Pulse Solution For Oral Spray, 15ml

    Regular price €10,75 0,72 € / 1ud
    Sale price €10,75 Regular price €11,94
    You are saving: -€1,19
    0,72 € / 1ud
  • Combix Paracetamol Efg, 1 g 10 tablets
    -10%

    Combix Paracetamol Efg, 1 g 10 tablets

    Regular price €3,09 309,0 € / 100gr
    Sale price €3,09 Regular price €3,43
    You are saving: -€0,34
    309,0 € / 100gr
  • Cinfa Optialerg 5 Mg/ ml Eye drops 10 ml
    -10%

    Cinfa Optialerg 5 Mg/ ml Eye drops 10 ml

    Regular price €8,87 88,7 € / 100ml
    Sale price €8,87 Regular price €9,85
    You are saving: -€0,98
    88,7 € / 100ml
  • Nicorette® Clear 10mg/16 hours 14 Transdermal Patches
    -10%

    Nicorette® Clear 10mg/16 hours 14 Transdermal Patches

    Regular price €62,60 4,47 € / 1ud
    Sale price €62,60 Regular price €69,55
    You are saving: -€6,95
    4,47 € / 1ud
  • Efferaldol Flas 500 mg 16 Orodispersible Tablets
    -10%

    Efferaldol Flas 500 mg 16 Orodispersible Tablets

    Regular price €4,50 0,28 € / 1ud
    Sale price €4,50 Regular price €5,00
    You are saving: -€0,50
    0,28 € / 1ud
  • Apiretal Oral Solution 30 ml

    Regular price €1,75 5,83 € / 100ml
    Sale price €1,75 Regular price €1,75
    You are saving: -€0,00
    5,83 € / 100ml
  • Omeprazole Stadapharm 20 mg Bottle, 14 gastroresistant capsules
    -10%

    Omeprazole Stadapharm 20 mg Bottle, 14 gastroresistant capsules

    Regular price €3,76 0,27 € / 1ud
    Sale price €3,76 Regular price €4,18
    You are saving: -€0,42
    0,27 € / 1ud
  • Simethicone Normon 40 mg 30 chewable tablets
    -10%

    Simethicone Normon 40 mg 30 chewable tablets

    Regular price €5,04 0,17 € / 1ud
    Sale price €5,04 Regular price €5,60
    You are saving: -€0,56
    0,17 € / 1ud
  • Linestat 60 mg 42 capsules (Blister)
    -10%

    Linestat 60 mg 42 capsules (Blister)

    Regular price €35,13 0,84 € / 1ud
    Sale price €35,13 Regular price €39,03
    You are saving: -€3,90
    0,84 € / 1ud
  • Aero-Red 40 mg 30 Chewable Tablets
    -5%

    Aero-Red 40 mg 30 Chewable Tablets

    Regular price €7,19 0,24 € / 1ud
    Sale price €7,19 Regular price €7,57
    You are saving: -€0,38
    0,24 € / 1ud