• Alvita Tea Tree Intimate Gel, 250 ml
-21%

Alvita Tea Tree Intimate Gel, 250 ml

SKUAL5055382304920

Alvita Tea Tree Intimate Gel, 250 ml is an intimate hygiene gel in a 250 ml bottle. It contains tea tree. Alvita gel is designed to gently cleanse the external intimate area. As an intimate gel, it should be used in accordance with the instructions on the packaging.

Regular price €3,80 1,52 € / 100ml
Sale price €3,80 Regular price €4,80
You are saving: -€1,00
1,52 € / 100ml
Alvita Tea Tree Intimate Gel, 250 ml
Alvita Tea Tree Intimate Gel, 250 ml
Regular price €3,80 1,52 € / 100ml
Sale price €3,80 Regular price €4,80
You are saving: -€1,00
1,52 € / 100ml

 

 

What is Alvita Tea Tree Intimate Gel, 250 ml?

Alvita Tea Tree Intimate Gel, 250 ml is an intimate hygiene gel in a 250 ml bottle. It is part of the Alvita Gel range.

What is it used for?

As an intimate wash, its purpose is to gently cleanse the external intimate area.

Verified characteristics

  • Pack size: 250 ml
  • Identified ingredients: tea tree

Who is it suitable for?

People who need to gently cleanse the external intimate area.

Precautions

Discontinue use if irritation or discomfort occurs. Keep the product clean, dry and out of the reach of children where appropriate.

What is the price of Alvita Tea Tree Intimate Gel, 250 ml?

Check the price of Alvita Tea Tree Intimate Gel, 250 ml on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me