• Desinclor (Red) 1% Chlorhexidine Antiseptic Solution for Veterinary Use, 500 ml.
-19%

Desinclor (Red) 1% Chlorhexidine Antiseptic Solution for Veterinary Use, 500 ml.

SKUEQ8436005141875

1% chlorhexidine antiseptic solution in a 500 ml bottle for external skin antisepsis in accordance with health protocols.

Regular price €5,80 1,16 € / 100ml
Sale price €5,80 Regular price €7,16
You are saving: -€1,36
1,16 € / 100ml
Desinclor (Red) 1% Chlorhexidine Antiseptic Solution for Veterinary Use, 500 ml.
Desinclor (Red) 1% Chlorhexidine Antiseptic Solution for Veterinary Use, 500 ml.
Regular price €5,80 1,16 € / 100ml
Sale price €5,80 Regular price €7,16
You are saving: -€1,36
1,16 € / 100ml
Pharmaceutical Recommendation
 
 
 
2 item(s)
€0,00

 

 
Pharmaceutical
advice
Ask our pharmacist
Israel Herrero
A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
Ask me