• Eladiet Lombrifin Syrup, 250 ml
  • Eladiet Lombrifin Syrup, 250 ml
  • Eladiet Lombrifin Syrup, 250 ml
  • Eladiet Lombrifin Syrup, 250 ml
  • Eladiet Lombrifin Syrup, 250 ml
  • Eladiet Lombrifin Syrup, 250 ml
  • Eladiet Lombrifin Syrup, 250 ml
-16%

Eladiet Lombrifin Syrup, 250 ml

SKUEL8420101212850

Eladiet Lombrifin Syrup is a food supplement in syrup form (250 ml), designed to promote digestive comfort.

Regular price €18,90 7,56 € / 100ml
Sale price €18,90 Regular price €22,50
You are saving: -€3,60
7,56 € / 100ml
Eladiet Lombrifin Syrup, 250 ml
Eladiet Lombrifin Syrup, 250 ml
Regular price €18,90 7,56 € / 100ml
Sale price €18,90 Regular price €22,50
You are saving: -€3,60
7,56 € / 100ml

 

 

What is Eladiet Lombrifin Syrup, 250 ml?

Eladiet Lombrifin Syrup is a dietary supplement in syrup form (250 ml), designed to support digestive comfort.

It is a dietary supplement designed to support digestive health. Before taking it, it is advisable to consider both the nutritional objective and the full composition, particularly if you are already taking other supplements or undergoing medical treatment.

Key features and ingredients

Its purpose relates to digestive care; it is not intended to replace a balanced diet or other measures recommended for this purpose. The packaging clearly states the quantity contained and makes it easy to follow the manufacturer’s recommended dosage without having to estimate.

  • Pack size: 250 ml.

How to take Eladiet Lombrifin Syrup, 250 ml

Measure out the recommended amount using the measuring cup or dosing spoon provided in the pack. Shake well before use where applicable and store the product according to the manufacturer’s instructions once opened.

Recommendations and precautions

Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet or a healthy lifestyle. Do not exceed the recommended daily dose and keep the product out of the reach of children. Consult a healthcare professional if you are pregnant or breastfeeding, if you are taking medication, or if you have a diagnosed medical condition.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me