• Elmex Caries Toothpaste , 75 ml
-24%

Elmex Caries Toothpaste, 75 ml

SKUEL8718951591998

Elmex Caries Toothpaste, 75 ml is an oral hygiene product available in a 75 ml tube.

Regular price €4,30 5,73 € / 100ml
Sale price €4,30 Regular price €5,67
You are saving: -€1,37
5,73 € / 100ml
Elmex Caries Toothpaste , 75 ml
Elmex Caries Toothpaste, 75 ml
Regular price €4,30 5,73 € / 100ml
Sale price €4,30 Regular price €5,67
You are saving: -€1,37
5,73 € / 100ml

 

 

What is Elmex Caries Toothpaste, 75 ml?

Elmex Caries Toothpaste, 75 ml is an oral hygiene product in a 75 ml tube.

What is it used for?

It is designed to be used as part of your daily routine for cleaning teeth and the spaces between them.

Verified characteristics

  • Pack size: 75 ml

Who is it suitable for?

People who wish to incorporate the daily cleaning of teeth and interdental spaces into their oral care routine.

Precautions

Do not use the product if it is damaged. For children, ensure they are of the recommended age and supervise their use where necessary.

What is the price of Elmex Caries Toothpaste, 75 ml?

Check the price of Elmex Caries Toothpaste, 75 ml on Farmaciasdirect and check any current promotions before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me