• Eros Anal Power Hybrid Lubricant 200 Ml
-40% Promo FD

Eros Anal Power Hybrid Lubricant 200 Ml

SKUER4035223181157

A hybrid product that combines the advances that a water and silicone based lubricant should have. The feel of a liquid and the long duration of a silicone one. Thanks to its water base it incorporates a convenient dispenser. Suitable with latex condoms, dermatologically tested, long lasting, water soluble, easy to clean and free of oil and perfumes.

Regular price €7,80 3,9 € / 100ml
Sale price €7,80 Regular price €12,92
You are saving: -€5,12
3,9 € / 100ml
Eros Anal Power Hybrid Lubricant 200 Ml
Eros Anal Power Hybrid Lubricant 200 Ml
Regular price €7,80 3,9 € / 100ml
Sale price €7,80 Regular price €12,92
You are saving: -€5,12
3,9 € / 100ml

 

 

Characteristics

200 ml Hybrid - water and silicone based Dermatologically tested Long lasting Oil and fragrance free

Ingredients

Aqua (Water), Glycerin, Propylene Glycol, Laureth - 9, Sodium Acrylate / Acryloyldimethyl Taurate, Dimethiconol, Isohexadecane, Polsysorbate 80, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me