• Meritene Mashed Hake with Béchamel, Pack 12x300 g
  • Meritene Mashed Hake with Béchamel, Pack 12x300 g
-19%

Meritene Mashed Hake with Béchamel, Pack 12x300 g

SKUME4202209054013

Pack of pureed purees of high nutritional value ready to eat. Contains 12 units of 300 gr.

Regular price €47,70 1,33 € / 100gr
Sale price €47,70 Regular price €58,68
You are saving: -€10,98
1,33 € / 100gr
Sold out
Meritene Mashed Hake with Béchamel, Pack 12x300 g
Meritene Mashed Hake with Béchamel, Pack 12x300 g
Regular price €47,70 1,33 € / 100gr
Sale price €47,70 Regular price €58,68
You are saving: -€10,98
1,33 € / 100gr

 

 

Menu for all patients with chewing or swallowing difficulties who require a soft diet. Adapted to the requirements of adults. Soft and uniform texture.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me
Supplier: Nestlé Health Science Supplier's address: Route du Jorat 57, 1000 Lausanne 26Mobile phone: +41 21 924 6111