• Pediakid Colicillus Bebe L.Reuteri 8Ml
  • Pediakid Colicillus Bebe L.Reuteri 8Ml
-39%

Pediakid Colicillus Bebe L.Reuteri 8Ml

SKUPE8429603004468

Food supplement.

Regular price €11,60 145,0 € / 100ml
Sale price €11,60 Regular price €18,95
You are saving: -€7,35
145,0 € / 100ml
15% discount.
throughout the brand.
Valid until 31 October.
Pediakid Colicillus Bebe L.Reuteri 8Ml
Pediakid Colicillus Bebe L.Reuteri 8Ml
Regular price €11,60 145,0 € / 100ml
Sale price €11,60 Regular price €18,95
You are saving: -€7,35
145,0 € / 100ml

 

 

Colicillus Bebé L.Reuteri+ is a food supplement based on Lactobacillus rhamnosus GG and Lactobacillus reuteri LRE02.
Lactobacillus rhamnosus GG and Lactobacillus reuteri LRE02.

Composition

Medium chain triglycerides (coconut oil); lactic ferments:
Lactobacillus rhamnosus GG, Lactobacillus reuteri LRE02.

Directions for use

Shake the bottle before use. Pipette 0.5 ml. Can be
ingested directly into the mouth or mixed with a beverage at room temperature.

Ingredients

Medium chain triglycerides (coconut oil); lactic ferments:
Lactobacillus rhamnosus GG, Lactobacillus reuteri LRE02.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me