• Sura Vitas Inositol , 125 g
-5% Promo FD

Sura Vitas Inositol , 125 g

SKUSU628747022897

Inositol powder to supplement the diet as part of regimens relating to metabolism and hormonal balance.

Regular price €15,70 12,56 € / 100gr
Sale price €15,70 Regular price €16,53
You are saving: -€0,83
12,56 € / 100gr
Sold out
Sura Vitas Inositol , 125 g
Sura Vitas Inositol , 125 g
Regular price €15,70 12,56 € / 100gr
Sale price €15,70 Regular price €16,53
You are saving: -€0,83
12,56 € / 100gr

 

 

What is Sura Vitas Inositol, 125 g?

Sura Vitas Inositol, 125 g is intended for the following purpose: inositol powder to supplement the diet in relation to metabolism and hormonal balance. It is available in 125 g packs.

Purpose of the formula

It is formulated to supplement the diet in regimens related to metabolism and hormonal balance.

Key features

  • Main ingredient or group: Inositol.
  • Pack size: 125 g.
  • Adults interested in inositol powder to supplement their diet as part of regimens relating to metabolism and hormonal balance.

Directions for use and precautions

Follow the dosage and instructions provided on the packaging. Do not exceed the recommended daily intake. Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, taking medication or have any medical conditions.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me