• Titan Penis Enlargement Gel 50 Ml
-10% Promo FD

Titan Penis Enlargement Gel 50 Ml

SKUTI4630017971176

Titan Gel 50 ml is a male intimate care gel containing hyaluronic acid and natural extracts, designed to be applied by massage.

Regular price €12,40 24,8 € / 100ml
Sale price €12,40 Regular price €13,78
You are saving: -€1,38
24,8 € / 100ml
Titan Penis Enlargement Gel 50 Ml
Titan Penis Enlargement Gel 50 Ml
Regular price €12,40 24,8 € / 100ml
Sale price €12,40 Regular price €13,78
You are saving: -€1,38
24,8 € / 100ml

 

 

What is Titan Gel Penis Enlargement?

Titan Gel Penis Enlargement 50 ml is a men’s intimate care product formulated with natural extracts and hyaluronic acid. It is designed to be applied directly to the skin of the penis with a gentle massage.

This penis gel has a light texture, is easy to apply and absorbs quickly, and is designed to complement a man’s intimate care and moisturising routine.

What is Titan Gel used for?

Titan Gel is intended for the cosmetic care of the skin in the male intimate area. Its formula contains natural extracts and hyaluronic acid, an ingredient known for its moisturising properties.

Applying it with a massage helps distribute the product evenly over the skin and makes it easy to incorporate into an intimate care routine.

How should the penis gel be applied?

Titan penis gel should be applied directly to the penis, massaging gently to aid absorption. According to the instructions provided, it is recommended to use it twice a day.

Avoid applying it to irritated, damaged or broken skin. If irritation or any adverse reaction occurs, stop using it.

What results does this penis enlargement gel offer?

A topical cosmetic product should not be regarded as a clinically proven method for achieving a permanent increase in penis size.

Titan Gel should be used in accordance with its cosmetic purpose and in line with the manufacturer’s instructions for use.

Can it be used with vacuum pumps and extenders?

According to the product information provided, Titan Gel can be used in combination with vacuum pumps and extenders. In such cases, the specific instructions and precautions for the device being used must be followed.

It should not be assumed that combining the penis gel with these devices guarantees a specific increase in size.

Features of Titan Gel 50 ml

  • A male intimate care product.
  • Direct-application gel format.
  • Contains natural extracts and hyaluronic acid.
  • Light texture and easy to apply.
  • Pleasant scent.
  • Compatible, according to the information provided, with vacuum pumps and extenders.
  • Recommended use: twice a day.
  • Contents: 50 ml.

Where can I buy Titan Gel 50 ml?

You can buy Titan Gel Penis Enlargement 50 ml online at Farmaciasdirect. Check the price, availability and product details before placing your order.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me