Collection:

Optics

  •  
  • Coqun Eye Drops, 10 ml
    -17%

    Coqun Eye Drops, 10 ml

    Regular price €25,80 258,0 € / 100ml
    Sale price €25,80 Regular price €30,91
    You are saving: -€5,11
    258,0 € / 100ml
  •  
  • Systane Gel Drops, Pack 2 X 10 Ml
    -17%

    Systane Gel Drops, Pack 2 X 10 Ml

    Regular price €29,90 149,5 € / 100ml
    Sale price €29,90 Regular price €36,00
    You are saving: -€6,10
    149,5 € / 100ml
  • Meralut, 8 X 30 capsules
    -29%

    Meralut, 8 X 30 capsules

    Regular price €139,30 0,58 € / 1ud
    Sale price €139,30 Regular price €196,72
    You are saving: -€57,42
    0,58 € / 1ud
  • Oftan Macula Pack Ophthalmological Wipes, 2 x 30 Units
    -23%

    Oftan Macula Pack Ophthalmological Wipes, 2 x 30 Units

    Regular price €25,00 0,42 € / 1ud
    Sale price €25,00 Regular price €32,58
    You are saving: -€7,58
    0,42 € / 1ud
  •  
  • Optava Fusion Sterile 30 Single Dose 0,4 ml
    -26%

    Optava Fusion Sterile 30 Single Dose 0,4 ml

    Regular price €16,00 4000,0 € / 100ml
    Sale price €16,00 Regular price €21,51
    You are saving: -€5,51
    4000,0 € / 100ml
  •  
  • Aquoral Pack Forte Multidose, 4 x 10 Ml
    -27%

    Aquoral Pack Forte Multidose, 4 x 10 Ml

    Regular price €64,40 161,0 € / 100ml
    Sale price €64,40 Regular price €87,88
    You are saving: -€23,48
    161,0 € / 100ml
  •  
  • Eyestil Plus 0.4% 10 ml
    -42%

    Eyestil Plus 0.4% 10 ml

    Regular price €10,70 107,0 € / 100ml
    Sale price €10,70 Regular price €18,33
    You are saving: -€7,63
    107,0 € / 100ml
  • Bausch & Lomb Artelac Splash Dry Eye Drops 30 x 0.5 ml Single Dose
    -14% Promo FD

    Bausch & Lomb Artelac Splash Dry Eye Drops 30 x 0.5 ml Single Dose

    Regular price €8,30 0,28 € / 1ud
    Sale price €8,30 Regular price €9,64
    You are saving: -€1,34
    0,28 € / 1ud
  • Ivision Macula , 60 capsules
    -23%

    Ivision Macula , 60 capsules

    Regular price €14,30 0,24 € / 1ud
    Sale price €14,30 Regular price €18,46
    You are saving: -€4,16
    0,24 € / 1ud
  •  
  • Aquoral Pack Ophthalmic Lubricant Eye Drops, 2 x 10 Ml
    -16%

    Aquoral Pack Ophthalmic Lubricant Eye Drops, 2 x 10 Ml

    Regular price €20,10 100,5 € / 100ml
    Sale price €20,10 Regular price €24,04
    You are saving: -€3,94
    100,5 € / 100ml
  •  
  • Nurane , 30 capsules
    -28%

    Nurane , 30 capsules

    Regular price €14,40 0,48 € / 1ud
    Sale price €14,40 Regular price €20,00
    You are saving: -€5,60
    0,48 € / 1ud
  •  
  • Novax Naviblef Intensive Care Blepharitis Eyelid Foam, 50 ml
    -13%

    Novax Naviblef Intensive Care Blepharitis Eyelid Foam, 50 ml

    Regular price €15,20 30,4 € / 100ml
    Sale price €15,20 Regular price €17,46
    You are saving: -€2,26
    30,4 € / 100ml
  •  
  • Oftan Macula Ophthalmic Wipes Pack, 4 x 30 Units
    -24%

    Oftan Macula Ophthalmic Wipes Pack, 4 x 30 Units

    Regular price €49,30 0,41 € / 1ud
    Sale price €49,30 Regular price €65,16
    You are saving: -€15,86
    0,41 € / 1ud
  • Hylo Fresh Eye Drops 10 ml, Pack of 6
    -20%

    Hylo Fresh Eye Drops 10 ml, Pack of 6

    Regular price €67,00 111,67 € / 100ml
    Sale price €67,00 Regular price €83,70
    You are saving: -€16,70
    111,67 € / 100ml
  • Aquoral Pack Forte Multidose, 2 x 10 Ml
    -26%

    Aquoral Pack Forte Multidose, 2 x 10 Ml

    Regular price €32,70 163,5 € / 100ml
    Sale price €32,70 Regular price €43,94
    You are saving: -€11,24
    163,5 € / 100ml
  • Pack 8 Vitreoclar Eye Health Food Supplement 30 tablets
    -13%

    Pack 8 Vitreoclar Eye Health Food Supplement 30 tablets

    Regular price €153,40 0,64 € / 1ud
    Sale price €153,40 Regular price €176,88
    You are saving: -€23,48
    0,64 € / 1ud
  • Bausch & Lomb Preservision 3 60 capsules
    -22%

    Bausch & Lomb Preservision 3 60 capsules

    Regular price €18,00 0,3 € / 1ud
    Sale price €18,00 Regular price €22,94
    You are saving: -€4,94
    0,3 € / 1ud
  • Meralut, 4 X 30 capsules
    -26%

    Meralut, 4 X 30 capsules

    Regular price €72,60 0,61 € / 1ud
    Sale price €72,60 Regular price €98,36
    You are saving: -€25,76
    0,61 € / 1ud
  •  
  • XAILIN Eye Dryness Gel, Pack 4 x 10 g
    -9%

    XAILIN Eye Dryness Gel, Pack 4 x 10 g

    Regular price €48,90 122,25 € / 100gr
    Sale price €48,90 Regular price €53,88
    You are saving: -€4,98
    122,25 € / 100gr
  •  
  • 3M Opticlude Plus Large Size Eye Patch 8 x 5,7 cm 20 units
    -10%

    3M Opticlude Plus Large Size Eye Patch 8 x 5,7 cm 20 units

    Regular price €4,00 0,2 € / 1ud
    Sale price €4,00 Regular price €4,44
    You are saving: -€0,44
    0,2 € / 1ud
  • Pack 4 In Macula, 60 capsules
    -18%

    Pack 4 In Macula, 60 capsules

    Regular price €83,80 0,35 € / 1ud
    Sale price €83,80 Regular price €102,32
    You are saving: -€18,52
    0,35 € / 1ud
  • Systane Balance Eye Drops, Pack 2 X 10 Ml
    -16%

    Systane Balance Eye Drops, Pack 2 X 10 Ml

    Regular price €31,50 157,5 € / 100ml
    Sale price €31,50 Regular price €37,30
    You are saving: -€5,80
    157,5 € / 100ml
  • Coqun Os, 60 Capsules
    -6%

    Coqun Os, 60 Capsules

    Regular price €23,00 0,38 € / 1ud
    Sale price €23,00 Regular price €24,55
    You are saving: -€1,55
    0,38 € / 1ud
  • Hylo Fresh Eye Drops 10 ml, Pack of 2
    -18%

    Hylo Fresh Eye Drops 10 ml, Pack of 2

    Regular price €23,00 115,0 € / 100ml
    Sale price €23,00 Regular price €27,90
    You are saving: -€4,90
    115,0 € / 100ml
  • Vidisan Allergy with Ectoin Eye Drops for Irritated Eyes, 4 X 10 Ml
    -30% Promo FD

    Vidisan Allergy with Ectoin Eye Drops for Irritated Eyes, 4 X 10 Ml

    Regular price €42,70 106,75 € / 100ml
    Sale price €42,70 Regular price €61,20
    You are saving: -€18,50
    106,75 € / 100ml
  • Relieve Total Care Sterile Eye Drops, 20 single-dose vials of 0.4 ml
    -11%

    Relieve Total Care Sterile Eye Drops, 20 single-dose vials of 0.4 ml

    Regular price €13,90 0,7 € / 1ud
    Sale price €13,90 Regular price €15,65
    You are saving: -€1,75
    0,7 € / 1ud
  • Banoftal Eye Bath 190 ml
    -9%

    Banoftal Eye Bath 190 ml

    Regular price €9,10 4,79 € / 100ml
    Sale price €9,10 Regular price €9,95
    You are saving: -€0,85
    4,79 € / 100ml
  • Blefarix Gel Tube 30 ml
    -14%

    Blefarix Gel Tube 30 ml

    Regular price €10,00 33,33 € / 100ml
    Sale price €10,00 Regular price €11,65
    You are saving: -€1,65
    33,33 € / 100ml
  • Brudy Derm Dry Eye Gel 10 ml
    -15% Promo FD

    Brudy Derm Dry Eye Gel 10 ml

    Regular price €18,00 180,0 € / 100ml
    Sale price €18,00 Regular price €21,24
    You are saving: -€3,24
    180,0 € / 100ml
  • Optrex Actimist Dry & Tired Eye Spray, 2x10 ml
    -20%

    Optrex Actimist Dry & Tired Eye Spray, 2x10 ml

    Regular price €40,60 203,0 € / 100ml
    Sale price €40,60 Regular price €50,66
    You are saving: -€10,06
    203,0 € / 100ml