Collection:

Optics

  •  
  • XAILIN Eye Dryness Gel, Pack 8 x 10 g
    -16%

    XAILIN Eye Dryness Gel, Pack 8 x 10 g

    Regular price €91,00 113,75 € / 100gr
    Sale price €91,00 Regular price €107,76
    You are saving: -€16,76
    113,75 € / 100gr
  •  
  • Meibopatch Mask, 1 pc.
    -30%

    Meibopatch Mask, 1 pc.

    Regular price €20,00 20,0 € / 1ud
    Sale price €20,00 Regular price €28,47
    You are saving: -€8,47
    20,0 € / 1ud
  • Optiben Dry Eyes Repair Eye Drops 10 Ml
    -13%

    Optiben Dry Eyes Repair Eye Drops 10 Ml

    Regular price €13,00 130,0 € / 100ml
    Sale price €13,00 Regular price €14,90
    You are saving: -€1,90
    130,0 € / 100ml
  • Wops' Moisturising Eye Drops, 10 ml
    -12%

    Wops' Moisturising Eye Drops, 10 ml

    Regular price €7,30 73,0 € / 100ml
    Sale price €7,30 Regular price €8,32
    You are saving: -€1,02
    73,0 € / 100ml
  •  
  • Hylo Parin Eye Drops 10 ml, Pack of 2
    -20%

    Hylo Parin Eye Drops 10 ml, Pack of 2

    Regular price €45,30 226,5 € / 100ml
    Sale price €45,30 Regular price €56,90
    You are saving: -€11,60
    226,5 € / 100ml
  •  
  • Vidisan Allergy with Ectoin Eye Drops Irritated Eyes, 2 X 10 Ml
    -29% Promo FD

    Vidisan Allergy with Ectoin Eye Drops Irritated Eyes, 2 X 10 Ml

    Regular price €21,70 108,5 € / 100ml
    Sale price €21,70 Regular price €30,60
    You are saving: -€8,90
    108,5 € / 100ml
  •  
  • Wops' Duplo Moisturising Eye Drops, 2x10ml
    -13%

    Wops' Duplo Moisturising Eye Drops, 2x10ml

    Regular price €14,40
    Sale price €14,40 Regular price €16,64
    You are saving: -€2,24
  • Bonusan Visionyl Expert , 60 capsules
    -22%

    Bonusan Visionyl Expert , 60 capsules

    Regular price €42,30 0,71 € / 1ud
    Sale price €42,30 Regular price €53,99
    You are saving: -€11,69
    0,71 € / 1ud
  • Lephanet Wipes, 12 pieces
    -16%

    Lephanet Wipes, 12 pieces

    Regular price €5,90
    Sale price €5,90 Regular price €7,05
    You are saving: -€1,15
  •  
  • Systane Balance Eye Drops, Pack 4 X 10 Ml
    -17%

    Systane Balance Eye Drops, Pack 4 X 10 Ml

    Regular price €62,10 155,25 € / 100ml
    Sale price €62,10 Regular price €74,60
    You are saving: -€12,50
    155,25 € / 100ml
  •  
  • Hylo Fresh Eye Drops 10 ml, Pack of 4
    -19%

    Hylo Fresh Eye Drops 10 ml, Pack of 4

    Regular price €45,40 113,5 € / 100ml
    Sale price €45,40 Regular price €55,80
    You are saving: -€10,40
    113,5 € / 100ml
  •  
  • Visuevo Dry Eye, 10 ml
    -18%

    Visuevo Dry Eye, 10 ml

    Regular price €14,40 14,4 € / 1ud
    Sale price €14,40 Regular price €17,49
    You are saving: -€3,09
    14,4 € / 1ud
  •  
  • XAILIN Ha Eye Drops 0.2% Plus, 10 ml
    -12% Promo FD

    XAILIN Ha Eye Drops 0.2% Plus, 10 ml

    Regular price €11,40 11,4 € / 1ud
    Sale price €11,40 Regular price €12,99
    You are saving: -€1,59
    11,4 € / 1ud
  • Systane Wipes, Pack 4 X 30 pcs.
    -26%

    Systane Wipes, Pack 4 X 30 pcs.

    Regular price €43,10 0,36 € / 1ud
    Sale price €43,10 Regular price €58,56
    You are saving: -€15,46
    0,36 € / 1ud
  • Ectodol® Eyelid Cleansing Gel, 15 ml
    -16%

    Ectodol® Eyelid Cleansing Gel, 15 ml

    Regular price €12,50 0,83 € / 1ud
    Sale price €12,50 Regular price €14,84
    You are saving: -€2,34
    0,83 € / 1ud
  • Ivision Dry Eye Drops, 20 single doses
    -19%

    Ivision Dry Eye Drops, 20 single doses

    Regular price €13,80 0,69 € / 1ud
    Sale price €13,80 Regular price €17,06
    You are saving: -€3,26
    0,69 € / 1ud
  • Neovis Total Multi Eye Lubricant Emulsion Bottle 15 ml
    -10%

    Neovis Total Multi Eye Lubricant Emulsion Bottle 15 ml

    Regular price €16,90 112,67 € / 100ml
    Sale price €16,90 Regular price €18,74
    You are saving: -€1,84
    112,67 € / 100ml
  • Bausch & Lomb Artelac Rebalance Sterile Eye Drops 10 ml
    -31%

    Bausch & Lomb Artelac Rebalance Sterile Eye Drops 10 ml

    Regular price €6,10
    Sale price €6,10 Regular price €8,79
    You are saving: -€2,69
  •  
  • Brudyal Dry Eye Drops 20 Single Dose x 0.4 ml
    -19%

    Brudyal Dry Eye Drops 20 Single Dose x 0.4 ml

    Regular price €8,00 2000,0 € / 100ml
    Sale price €8,00 Regular price €9,90
    You are saving: -€1,90
    2000,0 € / 100ml
  •  
  • Pack 8 In Macula , 60 Capsules
    -21%

    Pack 8 In Macula , 60 Capsules

    Regular price €162,40 0,34 € / 1ud
    Sale price €162,40 Regular price €204,64
    You are saving: -€42,24
    0,34 € / 1ud
  • Vidisan Allergy with Ectoin Eye Drops for Irritated Eyes, 20 Single Doses
    -22%

    Vidisan Allergy with Ectoin Eye Drops for Irritated Eyes, 20 Single Doses

    Regular price €11,40 0,57 € / 1ud
    Sale price €11,40 Regular price €14,59
    You are saving: -€3,19
    0,57 € / 1ud
  • Pack 8 Bausch & Lomb Ocuvite Lutein 60 Tablets
    -20%

    Pack 8 Bausch & Lomb Ocuvite Lutein 60 Tablets

    Regular price €136,50 0,28 € / 1ud
    Sale price €136,50 Regular price €170,96
    You are saving: -€34,46
    0,28 € / 1ud
  • Pack 8 Oftan Omega Macula Eye Health Food Supplement 90 Capsules
    -15%

    Pack 8 Oftan Omega Macula Eye Health Food Supplement 90 Capsules

    Regular price €289,50 0,4 € / 1ud
    Sale price €289,50 Regular price €340,24
    You are saving: -€50,74
    0,4 € / 1ud
  • Visaid Aloe, 30 single doses x 0,4ml
    -5%

    Visaid Aloe, 30 single doses x 0,4ml

    Regular price €9,10 2275,0 € / 100ml
    Sale price €9,10 Regular price €9,58
    You are saving: -€0,48
    2275,0 € / 100ml
  • Brudy Sec 1.5 G 30 capsules Dry Eye
    -16%

    Brudy Sec 1.5 G 30 capsules Dry Eye

    Regular price €21,40
    Sale price €21,40 Regular price €25,58
    You are saving: -€4,18
  • Lephagel Gel Pack, 2 x 30 Gr
    -23%

    Lephagel Gel Pack, 2 x 30 Gr

    Regular price €22,90
    Sale price €22,90 Regular price €29,62
    You are saving: -€6,72
  • Vismed 0,3 ml x 20 single dose
    -9%

    Vismed 0,3 ml x 20 single dose

    Regular price €15,70
    Sale price €15,70 Regular price €17,23
    You are saving: -€1,53
  • Visualplus 30 capsules
    -28%

    Visualplus 30 capsules

    Regular price €18,50
    Sale price €18,50 Regular price €25,55
    You are saving: -€7,05
  • Systane Wipes, Pack 2 X 30 Units
    -25%

    Systane Wipes, Pack 2 X 30 Units

    Regular price €21,90 0,37 € / 1ud
    Sale price €21,90 Regular price €29,28
    You are saving: -€7,38
    0,37 € / 1ud
  • Optava Gel Drops Day and Night 10 ml
    -35%

    Optava Gel Drops Day and Night 10 ml

    Regular price €14,60 146,0 € / 100ml
    Sale price €14,60 Regular price €22,38
    You are saving: -€7,78
    146,0 € / 100ml