Collection:

Optics

  •  
  • Vitreoclar Gold 30 Orosoluble Sticks x 2.5 g
    -10% Promo FD

    Vitreoclar Gold 30 Orosoluble Sticks x 2.5 g

    Regular price €20,00 800,0 € / 100gr
    Sale price €20,00 Regular price €22,11
    You are saving: -€2,11
    800,0 € / 100gr
  •  
  • Relive Dry Eyes Eye Drops, 1 Unit
    -16%

    Relive Dry Eyes Eye Drops, 1 Unit

    Regular price €9,40 0,47 € / 1ud
    Sale price €9,40 Regular price €11,16
    You are saving: -€1,76
    0,47 € / 1ud
  • Optrex Actimist Dry & Irritated Eyes Spray Pack 4x10 ml
    -21%

    Optrex Actimist Dry & Irritated Eyes Spray Pack 4x10 ml

    Regular price €79,90 199,75 € / 100ml
    Sale price €79,90 Regular price €101,32
    You are saving: -€21,42
    199,75 € / 100ml
  • Pack 4 Visualplus 30 capsules
    -30%

    Pack 4 Visualplus 30 capsules

    Regular price €71,80
    Sale price €71,80 Regular price €102,20
    You are saving: -€30,40
  •  
  • Banoftal Ophthalmic Drops 20 Single Dose 0.4 ml
    -5%

    Banoftal Ophthalmic Drops 20 Single Dose 0.4 ml

    Regular price €7,00 0,35 € / 1ud
    Sale price €7,00 Regular price €7,37
    You are saving: -€0,37
    0,35 € / 1ud
  •  
  • Arkopharma Arkocápsulas Bilberry, 40 capsules
    -17%

    Arkopharma Arkocápsulas Bilberry, 40 capsules

    Regular price €7,20 0,18 € / 1ud
    Sale price €7,20 Regular price €8,70
    You are saving: -€1,50
    0,18 € / 1ud
  •  
  • Monofresh Moisturising Drops Single Dose 0.4 ml 30 Single Doses
    -11% Promo FD

    Monofresh Moisturising Drops Single Dose 0.4 ml 30 Single Doses

    Regular price €10,70 2675,0 € / 100ml
    Sale price €10,70 Regular price €11,99
    You are saving: -€1,29
    2675,0 € / 100ml
  • Brudy Nen Plus Dha 840 mg, 60 Capsules
    -9%

    Brudy Nen Plus Dha 840 mg, 60 Capsules

    Regular price €70,90 1,18 € / 1ud
    Sale price €70,90 Regular price €78,21
    You are saving: -€7,31
    1,18 € / 1ud
  • Bausch & Lomb Artelac Complete Mdo 10 ml
    -10% Promo FD

    Bausch & Lomb Artelac Complete Mdo 10 ml

    Regular price €13,20 132,0 € / 100ml
    Sale price €13,20 Regular price €14,63
    You are saving: -€1,43
    132,0 € / 100ml
  •  
  • Belcils Med Moisturising Eye Drops Forte 350 Drops
    -14%

    Belcils Med Moisturising Eye Drops Forte 350 Drops

    Regular price €12,39 12,39 € / 1ud
    Sale price €12,39 Regular price €14,37
    You are saving: -€1,98
    12,39 € / 1ud
  •  
  • Renu Multiplus, Single Solution - 500 Ml
    -18%

    Renu Multiplus, Single Solution - 500 Ml

    Regular price €8,00 1,6 € / 100ml
    Sale price €8,00 Regular price €9,79
    You are saving: -€1,79
    1,6 € / 100ml
  •  
  • Visuxl Eye Drops, 30 Single Doses
    -20%

    Visuxl Eye Drops, 30 Single Doses

    Regular price €14,10 14,1 € / 1ud
    Sale price €14,10 Regular price €17,69
    You are saving: -€3,59
    14,1 € / 1ud
  •  
  • Farline Optical Single Solution , 100 ml
    -18%

    Farline Optical Single Solution , 100 ml

    Regular price €3,00 3,0 € / 100ml
    Sale price €3,00 Regular price €3,65
    You are saving: -€0,65
    3,0 € / 100ml
  • Belcils Med Moisturising Eye Drops 380 Drops
    -6%

    Belcils Med Moisturising Eye Drops 380 Drops

    Regular price €11,65 3,07 € / 100ml
    Sale price €11,65 Regular price €12,34
    You are saving: -€0,69
    3,07 € / 100ml
  • Optiben Dry Eyes Repair 20 Single Doses
    -24%

    Optiben Dry Eyes Repair 20 Single Doses

    Regular price €15,60 0,78 € / 1ud
    Sale price €15,60 Regular price €20,63
    You are saving: -€5,03
    0,78 € / 1ud
  • Vismed Multi 10 ml
    -5% Promo FD

    Vismed Multi 10 ml

    Regular price €16,50
    Sale price €16,50 Regular price €17,37
    You are saving: -€0,87
  • Visucomplex Plus, 2 X 30 capsules
    -8%

    Visucomplex Plus, 2 X 30 capsules

    Regular price €41,20 0,69 € / 1ud
    Sale price €41,20 Regular price €45,00
    You are saving: -€3,80
    0,69 € / 1ud
  • Ivision Active Ophthalmic Wipes, 20 units
    -25%

    Ivision Active Ophthalmic Wipes, 20 units

    Regular price €11,70 0,59 € / 1ud
    Sale price €11,70 Regular price €15,51
    You are saving: -€3,81
    0,59 € / 1ud
  •  
  • Boston Advance, Conditioning Solution - 120 Ml
    -17%

    Boston Advance, Conditioning Solution - 120 Ml

    Regular price €8,50 7,08 € / 100ml
    Sale price €8,50 Regular price €10,25
    You are saving: -€1,75
    7,08 € / 100ml
  •  
  • Bañoftal Eye Wipes 20 units
    -31% Promo FD

    Bañoftal Eye Wipes 20 units

    Regular price €9,30 0,47 € / 1ud
    Sale price €9,30 Regular price €13,43
    You are saving: -€4,13
    0,47 € / 1ud
  • Avs Retina 30 tablets
    -30%

    Avs Retina 30 tablets

    Regular price €19,20 0,64 € / 1ud
    Sale price €19,20 Regular price €27,50
    You are saving: -€8,30
    0,64 € / 1ud
  • Interapothek Dual Drops 0.13%, 15 ml
    -15%

    Interapothek Dual Drops 0.13%, 15 ml

    Regular price €4,20 0,28 € / 1ud
    Sale price €4,20 Regular price €4,95
    You are saving: -€0,75
    0,28 € / 1ud
  • Optiben Dry Eye Drops Dry Eye Drops 20 Ampoules Single dose
    -28%

    Optiben Dry Eye Drops Dry Eye Drops 20 Ampoules Single dose

    Regular price €7,40 0,37 € / 1ud
    Sale price €7,40 Regular price €10,27
    You are saving: -€2,87
    0,37 € / 1ud
  • Optrex Multidose Double Action Eye Drops Dry Eyes Duplo 2x10 ml
    -6%

    Optrex Multidose Double Action Eye Drops Dry Eyes Duplo 2x10 ml

    Regular price €30,30 151,5 € / 100ml
    Sale price €30,30 Regular price €32,38
    You are saving: -€2,08
    151,5 € / 100ml
  • Pack 8 Visualplus, 30 capsules
    -32%

    Pack 8 Visualplus, 30 capsules

    Regular price €139,10
    Sale price €139,10 Regular price €204,40
    You are saving: -€65,30
  • Ivision Retina, 60 capsules
    -21% Promo FD

    Ivision Retina, 60 capsules

    Regular price €13,00 0,22 € / 1ud
    Sale price €13,00 Regular price €16,54
    You are saving: -€3,54
    0,22 € / 1ud
  • Hylo Parin Eye Drops 10 ml, Pack of 4
    -25%

    Hylo Parin Eye Drops 10 ml, Pack of 4

    Regular price €85,10 212,75 € / 100ml
    Sale price €85,10 Regular price €113,80
    You are saving: -€28,70
    212,75 € / 100ml
  • Santen Cooltears Hydro+ Artificial Tears Multidose, 10 ml
    -32% Promo FD

    Santen Cooltears Hydro+ Artificial Tears Multidose, 10 ml

    Regular price €13,10 131,0 € / 100ml
    Sale price €13,10 Regular price €19,32
    You are saving: -€6,22
    131,0 € / 100ml
  • Aspolvit Vision Macula 60 capsules
    -16%

    Aspolvit Vision Macula 60 capsules

    Regular price €15,00 0,25 € / 1ud
    Sale price €15,00 Regular price €17,88
    You are saving: -€2,88
    0,25 € / 1ud
  • Aredsan Vitreo, 30 capsules
    -14%

    Aredsan Vitreo, 30 capsules

    Regular price €21,70 0,72 € / 1ud
    Sale price €21,70 Regular price €25,32
    You are saving: -€3,62
    0,72 € / 1ud