• Alpecin Booster, 2 X 200 Ml
-16%

Alpecin Booster, 2 x 200 ml

SKUAL4202119102139

Alpecin Booster, 2 x 200 ml is a personal care product in 200 ml bottles, designed for cosmetic or hygiene use as indicated on the packaging.

Regular price €23,40 5,85 € / 100ml
Sale price €23,40 Regular price €27,80
You are saving: -€4,40
5,85 € / 100ml
Alpecin Booster, 2 X 200 Ml
Alpecin Booster, 2 x 200 ml
Regular price €23,40 5,85 € / 100ml
Sale price €23,40 Regular price €27,80
You are saving: -€4,40
5,85 € / 100ml
Pharmaceutical Recommendation
 
 
 
3 item(s)
€0,00

 

 

What is Alpecin Booster, 2 x 200 ml?

Alpecin Booster, 2 x 200 ml is a personal care product in 200 ml bottles.

What is it used for?

It is designed to be incorporated into your daily hygiene, hair care, facial or body care routine.

How should Alpecin Booster, 2 x 200 ml be used?

Apply or use the product to the indicated area, following the manufacturer’s recommended duration, amount and frequency.

Precautions

Avoid contact with the eyes and mucous membranes where applicable. Discontinue use if irritation occurs and follow the warnings on the packaging.

What is the price of Alpecin Booster, 2 x 200 ml?

Check the price of Alpecin Booster, 2 x 200 ml on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me