• Maral Penis Enlargement Gel 50Ml
-10% Promo FD

Maral Penis Enlargement Gel 50Ml

SKUMA4630017971343

Maral Gel is an innovative product in gel form, which guarantees an immediate effect of strengthening erections. The product is completely safe and contains only natural ingredients. Maral Gel can be used by men of all ages. The use of Maral Gel in an erection does not cause any side effects and has the strongest effect of all Maral Gel products on the market.

Regular price €16,30 32,6 € / 100ml
Sale price €16,30 Regular price €18,11
You are saving: -€1,81
32,6 € / 100ml
Maral Penis Enlargement Gel 50Ml
Maral Penis Enlargement Gel 50Ml
Regular price €16,30 32,6 € / 100ml
Sale price €16,30 Regular price €18,11
You are saving: -€1,81
32,6 € / 100ml

 

 

What is Maral Gel and what is it used for?

Maral Gel 50 ml is a topical male intimate gel designed for use on the penis before sexual intercourse. Its formula contains natural ingredients and is designed to enhance stimulation and support male intimate care.

This product is applied by massaging it onto the penis before sexual activity. According to the information provided by the manufacturer, it is formulated to enhance sensations during intimate moments.

Maral Gel for Men can be used with condoms and, according to the product information, is also suitable for use with sex toys.

How does Maral Gel work?

Maral Gel Original is formulated as a male preparatory gel for use before sexual intercourse. It is applied directly with a gentle massage, helping the product to spread across the skin.

Although it is marketed as an erection-enhancing gel, results may vary from person to person and it should not be considered a treatment for erectile dysfunction, nor should it be assumed that its application guarantees a stronger erection.

How do you use Maral Gel?

Apply a suitable amount of the product along the length of the penis and massage gently until it is evenly distributed.

According to the instructions provided, Maral Gel should be used approximately 15 minutes before having sex.

Avoid applying the product to irritated, damaged or broken skin, and always follow the up-to-date instructions on the packaging.

Maral Gel side effects and precautions

Although the original information states that the product has no side effects, tolerance to any penis gel may vary from person to person.

Before use, check the ingredients and avoid applying the gel if you are allergic or sensitive to any of them. If irritation, itching, redness or any other adverse reaction occurs, stop using the product.

In the event of persistent problems relating to erections, it is advisable to consult a healthcare professional rather than using this type of product as a substitute for a medical assessment.

Maral Gel Reviews

Experiences with this type of gel can vary between users, so individual reviews do not guarantee that everyone will achieve the same results.

Features of Maral Gel

  • Male intimate gel.
  • Applied topically directly to the penis.
  • 50 ml pack.
  • Formulated with naturally derived ingredients, according to the information provided.
  • Apply by gently massaging into the skin.
  • Recommended for use approximately 15 minutes before sexual intercourse.
  • Compatible with condoms, according to the product information.
  • Suitable for use with sex toys in accordance with the instructions provided.

Where can I buy Maral Gel?

You can buy Maral Gel 50 ml online at Farmaciasdirect. Check the price, availability, ingredients and features before placing your order.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me