• Natura Premium Ginger Powder Bio , 125 gr
  • Natura Premium Organic Ginger Powder, 125 g
-15%

Natura Premium Organic Ginger Powder, 125 g

SKUNA8436586481001

Natura Premium Organic Ginger Powder, 125 g, is a plant-based food product weighing 125 g. It contains ginger. It is notable for being an organic variant. Natura organic products are designed to be prepared or consumed in accordance with the instructions on the packaging. As a Natura Premium product, it must be used in accordance with the instructions on the packaging.

Regular price €3,70 2,96 € / 100gr
Sale price €3,70 Regular price €4,36
You are saving: -€0,66
2,96 € / 100gr
Natura Premium Ginger Powder Bio , 125 gr
Natura Premium Organic Ginger Powder, 125 g
Regular price €3,70 2,96 € / 100gr
Sale price €3,70 Regular price €4,36
You are saving: -€0,66
2,96 € / 100gr

 

 

What is Natura Premium Organic Ginger Powder, 125 g?

Natura Premium Organic Ginger Powder, 125 g is a plant-based food product weighing 125 g. It forms part of the Natura Bio range.

What is it used for?

As a Natura Premium product, it is intended to be prepared or consumed in accordance with the instructions on the packaging.

Verified characteristics

  • Pack size: 125 g
  • Identified ingredients: ginger
  • Organic variant

Who is it suitable for?

People who wish to prepare or consume this product in accordance with the instructions on the packaging; it is advisable to check the ingredients and allergens before consumption.

Precautions

Keep the packaging tightly closed and check the ingredients if you have any allergies or dietary restrictions.

What is the price of Natura Premium Organic Ginger Powder, 125 g?

Check the price of Natura Premium Organic Ginger Powder, 125 g, on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me