Collection:

First Aid Kit

  •  
  • Acofar Syringe with Needle 40 x 0.8 mm 2 ml
    -35%

    Acofar Syringe with Needle 40 x 0.8 mm 2 ml

    Regular price €0,40 20,0 € / 100ml
    Sale price €0,40 Regular price €0,62
    You are saving: -€0,22
    20,0 € / 100ml
  •  
  • Mepilex Border Flex Lite Dressing 15X15 cm, 3 pieces
    -12%

    Mepilex Border Flex Lite Dressing 15X15 cm, 3 pieces

    Regular price €15,50 5,17 € / 1ud
    Sale price €15,50 Regular price €17,56
    You are saving: -€2,06
    5,17 € / 1ud
  • Goibi Mosquito Repellent Xtreme Repellent Wipes 1
    -7% Promo FD

    Goibi Mosquito Repellent Xtreme Repellent Wipes 1

    Regular price €13,50 13,5 € / 1ud
    Sale price €13,50 Regular price €14,53
    You are saving: -€1,03
    13,5 € / 1ud
  • Urgo Antiseptic Fungicide Spray, 125 Ml
    -17%

    Urgo Antiseptic Fungicide Spray, 125 Ml

    Regular price €10,20 8,16 € / 100ml
    Sale price €10,20 Regular price €12,34
    You are saving: -€2,14
    8,16 € / 100ml
  •  
  • Ototap Foam Ear Plugs 6 units
    -14%

    Ototap Foam Ear Plugs 6 units

    Regular price €3,60 0,6 € / 1ud
    Sale price €3,60 Regular price €4,21
    You are saving: -€0,61
    0,6 € / 1ud
  •  
  • Tena Discreet Normal Ultra
    -39%

    Tena Discreet Normal Ultra

    Regular price €3,50 0,22 € / 1ud
    Sale price €3,50 Regular price €5,70
    You are saving: -€2,20
    0,22 € / 1ud
  •  
  • Compeed Anti-Friction Stick 8 ml
    -54%

    Compeed Anti-Friction Stick 8 ml

    Regular price €9,30 116,25 € / 100ml
    Sale price €9,30 Regular price €20,28
    You are saving: -€10,98
    116,25 € / 100ml
  • Kelo-Cote® UV Gel, 15 Gr
    -18%

    Kelo-Cote® UV Gel, 15 Gr

    Regular price €44,40
    Sale price €44,40 Regular price €54,06
    You are saving: -€9,66
  • Physiorelax Polar, 250 ml.
    -14%

    Physiorelax Polar, 250 ml.

    Regular price €28,60 11,44 € / 100ml
    Sale price €28,60 Regular price €33,16
    You are saving: -€4,56
    11,44 € / 100ml
  •  
  • Alvita Alcohol 96º, 1000 ml
    -12%

    Alvita 96° Alcohol, 1000 ml

    Regular price €4,90 0,49 € / 100ml
    Sale price €4,90 Regular price €5,55
    You are saving: -€0,65
    0,49 € / 100ml
  •  
  • APOSAN Rosemary Alcohol , 1000 ml
    -20%

    APOSAN Rosemary Alcohol , 1000 ml

    Regular price €6,40 0,64 € / 100ml
    Sale price €6,40 Regular price €8,05
    You are saving: -€1,65
    0,64 € / 100ml
  •  
  • Snoreeze Mucopharyngeal Spray 23,5 ml
    -8% Promo FD

    Snoreeze Mucopharyngeal Spray 23,5 ml

    Regular price €23,90 101,7 € / 100ml
    Sale price €23,90 Regular price €25,89
    You are saving: -€1,99
    101,7 € / 100ml
  •  
  • Mepilex Lite Dressing 10X10 cm, 3 pcs.
    -5%

    Mepilex Lite Dressing 10X10 cm, 3 pcs.

    Regular price €13,40 4,47 € / 1ud
    Sale price €13,40 Regular price €14,11
    You are saving: -€0,71
    4,47 € / 1ud
  • Urgo - Resistant Warts - Stick 2 ml, 28 applications
    -24%

    Urgo - Resistant Warts - Stick 2 ml, 28 applications

    Regular price €13,80 690,0 € / 100ml
    Sale price €13,80 Regular price €18,11
    You are saving: -€4,31
    690,0 € / 100ml
  • Pranarom PranaBB Roll On Post Sting, 15ml
    -34%

    Pranarom PranaBB Roll On Post Sting, 15ml

    Regular price €8,00 53,33 € / 100ml
    Sale price €8,00 Regular price €12,20
    You are saving: -€4,20
    53,33 € / 100ml
  • Acofar Wax and Synthetic Resin Ear Plugs 6 pcs.
    -27%

    Acofar Wax and Synthetic Resin Ear Plugs 6 pcs.

    Regular price €3,30
    Sale price €3,30 Regular price €4,55
    You are saving: -€1,25
  • Omnifix Elastic 10Mx5 cm 1 pc.
    -9%

    Omnifix Elastic 10Mx5 cm 1 pc.

    Regular price €4,50 4,5 € / 1ud
    Sale price €4,50 Regular price €4,96
    You are saving: -€0,46
    4,5 € / 1ud
  • Relec Strong Family Mosquito Control Stick, 50 ml
    -21%

    Relec Strong Family Mosquito Control Stick, 50 ml

    Regular price €8,70 17,4 € / 100ml
    Sale price €8,70 Regular price €10,95
    You are saving: -€2,25
    17,4 € / 100ml
  •  
  • Relec Fuerte Familiar Mosquito Spray, 125 ml
    -15%

    Relec Fuerte Familiar Mosquito Spray, 125 ml

    Regular price €11,00 8,8 € / 100ml
    Sale price €11,00 Regular price €12,95
    You are saving: -€1,95
    8,8 € / 100ml
  •  
  • Moskito Guard Mosquito Spray, 75 ml
    -38%

    Moskito Guard Mosquito Repellent Spray, 75 ml

    Regular price €11,20 14,93 € / 100ml
    Sale price €11,20 Regular price €18,00
    You are saving: -€6,80
    14,93 € / 100ml
  • Marimer Seawater Isotonic Nasal Spray, 100 ml
    -25%

    Marimer Seawater Isotonic Nasal Spray, 100 ml

    Regular price €5,40 5,4 € / 100ml
    Sale price €5,40 Regular price €7,16
    You are saving: -€1,76
    5,4 € / 100ml
  • Sterillium Antiseptic 500 ml
    -11% Promo FD

    Sterillium Antiseptic 500 ml

    Regular price €8,60 1,72 € / 100ml
    Sale price €8,60 Regular price €9,61
    You are saving: -€1,01
    1,72 € / 100ml
  • Lindor Elastic Diaper Day Size G 80 Units
    -16%

    Lindor Elastic Diaper Day Size G 80 Units

    Regular price €30,90 0,39 € / 1ud
    Sale price €30,90 Regular price €36,82
    You are saving: -€5,92
    0,39 € / 1ud
  • Excilor Ultra Nail Enamel Mycosis Treatment, 30 ml
    -26% Promo FD

    Excilor Ultra Nail Enamel Mycosis Treatment, 30 ml

    Regular price €21,80 72,67 € / 100ml
    Sale price €21,80 Regular price €29,58
    You are saving: -€7,78
    72,67 € / 100ml
  • Tena Pants Plus Size S, 14 Units
    -34%

    Tena Pants Plus Size S, 14 Units

    Regular price €13,90 0,99 € / 1ud
    Sale price €13,90 Regular price €21,20
    You are saving: -€7,30
    0,99 € / 1ud
  • Ototap Wax Ear Plugs 6 units
    -19%

    Ototap Wax Ear Plugs 6 units

    Regular price €3,50 0,58 € / 1ud
    Sale price €3,50 Regular price €4,32
    You are saving: -€0,82
    0,58 € / 1ud
  • Endwarts Anti-Wrinkle Pen Applicator Pen 3 ml
    -18%

    Endwarts Anti-Wrinkle Pen Applicator Pen 3 ml

    Regular price €21,00 700,0 € / 100ml
    Sale price €21,00 Regular price €25,50
    You are saving: -€4,50
    700,0 € / 100ml
  • Lindor Fit Pants Small Day 40 PCs
    -32%

    Lindor Fit Pants Small Day 40 PCs

    Regular price €17,10 0,43 € / 1ud
    Sale price €17,10 Regular price €25,12
    You are saving: -€8,02
    0,43 € / 1ud
  • Omron Upper Arm Blood Pressure Monitor M7 , 1 unit
    -19%

    Omron Upper Arm Blood Pressure Monitor M7 , 1 unit

    Regular price €98,50 98,5 € / 1ud
    Sale price €98,50 Regular price €121,81
    You are saving: -€23,31
    98,5 € / 1ud
  • Alvita Physiological Serum, 30 Units x 5 ml
    -21%

    Alvita Physiological Serum, 30 Units x 5 ml

    Regular price €2,60 0,09 € / 1ud
    Sale price €2,60 Regular price €3,30
    You are saving: -€0,70
    0,09 € / 1ud