-20%

    Calibra Eazzy Cat Litter Fine 10Kg

    SKUCA8594062086390

    Calibra Eazzy Fine Cat Litter 10Kg is a high quality clumping litter for cats. It is designed to efficiently absorb odours and keep the environment clean and fresh. Its special formula allows clumps to form quickly, making it easy to clean and maintain your cat's litter box. It is an ideal choice for maintaining the hygiene of your pet and your home.

    Regular price €9,20 0,92 € / 1kg
    Sale price €9,20 Regular price €11,46
    You are saving: -€2,26
    0,92 € / 1kg
    Calibra Eazzy Cat Litter Fine 10Kg
    Regular price €9,20 0,92 € / 1kg
    Sale price €9,20 Regular price €11,46
    You are saving: -€2,26
    0,92 € / 1kg

     

     

    Calibra Eazzy Fine Cat Litter 10Kg is a clumping cat litter. This litter is designed to absorb liquid cat litter and form compact clumps, making it easy to clean and maintain. It also helps to control unpleasant odours in the litter box. It is an ideal product to maintain your cat's hygiene and comfort, providing a suitable place for him to do his business.

    Pharmaceutical
    advice
    Ask our pharmacist
    Israel Herrero
    A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
    Ask me