• Meritene Mashed Hake with Béchamel, Pack 8x300 g
  • Meritene Mashed Hake with Béchamel, Pack 8x300 g
-15%

Meritene Mashed Hake with Béchamel, Pack 8x300 g

SKUME4202209044014

Pack of pureed purees of high nutritional value ready to eat. Contains 8 units of 300 gr.

Regular price €33,10 1,38 € / 100gr
Sale price €33,10 Regular price €39,12
You are saving: -€6,02
1,38 € / 100gr
Sold out
Meritene Mashed Hake with Béchamel, Pack 8x300 g
Meritene Mashed Hake with Béchamel, Pack 8x300 g
Regular price €33,10 1,38 € / 100gr
Sale price €33,10 Regular price €39,12
You are saving: -€6,02
1,38 € / 100gr

 

 

Menu for all patients with chewing or swallowing difficulties who require a soft diet. Adapted to the requirements of adults. Soft and uniform texture.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me
Supplier: Nestlé Health Science Supplier's address: Route du Jorat 57, 1000 Lausanne 26Mobile phone: +41 21 924 6111