Collection:

Drainers, diuretics and detoxifiers

Draining, diuretic and detox supplements help to promote the elimination of fluids and support the body's natural cleansing processes. Discover supplements with horsetail, artichoke, orthosiphon or dandelion to reduce bloating and complement a healthy lifestyle.

  • Espadiet Depur Star Detox 20Vials
    -17% Promo FD

    Espadiet Depur Star Detox 20Vials

    Regular price €24,80 1,24 € / 1ud
    Sale price €24,80 Regular price €30,03
    You are saving: -€5,23
    1,24 € / 1ud
  • Espadiet Slank Depur 250Ml.
    -5% Promo FD

    Espadiet Slank Depur 250Ml.

    Regular price €17,90 7,16 € / 100ml
    Sale price €17,90 Regular price €18,84
    You are saving: -€0,94
    7,16 € / 100ml
  • Fenioux Burdock 270 Mg, 200 Capsules
    -31% Promo FD

    Fenioux Burdock 270 Mg, 200 Capsules

    Regular price €19,89 0,1 € / 1ud
    Sale price €19,89 Regular price €28,63
    You are saving: -€8,74
    0,1 € / 1ud
  • Forza Vita Depan-250, 250 Ml
    -17% Promo FD

    Forza Vita Depan-250, 250 Ml

    Regular price €23,30 9,32 € / 100ml
    Sale price €23,30 Regular price €28,04
    You are saving: -€4,74
    9,32 € / 100ml
  • Forza Vita Prima Essenza Cajeput Complex, 10 Ml
    -15% Promo FD

    Forza Vita Prima Essenza Cajeput Complex, 10 Ml

    Regular price €33,20 332,0 € / 100ml
    Sale price €33,20 Regular price €38,88
    You are saving: -€5,68
    332,0 € / 100ml
  • Gianluca Diur Mech , 500 ml
    -18% Promo FD

    Gianluca Diur Mech , 500 ml

    Regular price €34,30 6,86 € / 100ml
    Sale price €34,30 Regular price €41,60
    You are saving: -€7,30
    6,86 € / 100ml
  • Granero S Pomalic Plus Malic Acid, 60 Capsules
    -11% Promo FD

    Granero S Pomalic Plus Malic Acid, 60 Capsules

    Regular price €10,30 0,17 € / 1ud
    Sale price €10,30 Regular price €11,59
    You are saving: -€1,29
    0,17 € / 1ud
  • Gsn Detox Glutathione, 60 Tablets
    -21% Promo FD

    Gsn Detox Glutathione, 60 Tablets

    Regular price €17,90 0,3 € / 1ud
    Sale price €17,90 Regular price €22,72
    You are saving: -€4,82
    0,3 € / 1ud
  • Herbes Del Centella Asiatica Tradicional , 40 gr
    -31%

    Herbes Del Centella Asiatica Tradicional , 40 gr

    Regular price €2,22 5,55 € / 100gr
    Sale price €2,22 Regular price €3,23
    You are saving: -€1,01
    5,55 € / 100gr
  • Herbora Depurcap Newme Depur , 60 capsules
    -5%

    Herbora Depurcap Newme Depur , 60 capsules

    Regular price €11,10 0,19 € / 1ud
    Sale price €11,10 Regular price €11,68
    You are saving: -€0,58
    0,19 € / 1ud
  • Herbora Diet Prime Detox Juice 500ml.
    -39%

    Herbora Diet Prime Detox Juice 500ml.

    Regular price €20,80 4,16 € / 100ml
    Sale price €20,80 Regular price €33,88
    You are saving: -€13,08
    4,16 € / 100ml
  • Herbora Diet Prime Drena Juice 500Ml.
    -41% Promo FD

    Herbora Diet Prime Drena Juice 500Ml.

    Regular price €17,90 3,58 € / 100ml
    Sale price €17,90 Regular price €30,13
    You are saving: -€12,23
    3,58 € / 100ml
  • Herbora Diurelin Newme Depur , 250 ml
    -7% Promo FD

    Herbora Diurelin Newme Depur , 250 ml

    Regular price €13,20 5,28 € / 100ml
    Sale price €13,20 Regular price €14,21
    You are saving: -€1,01
    5,28 € / 100ml
  • Herbovita Drenic 250Ml.
    -15% Promo FD

    Herbovita Drenic 250Ml.

    Regular price €20,50 8,2 € / 100ml
    Sale price €20,50 Regular price €24,14
    You are saving: -€3,64
    8,2 € / 100ml
  • Inovance Drenovance Food Supplement 300 ml
    -33%

    Inovance Drenovance Food Supplement 300 ml

    Regular price €17,40 5,8 € / 100ml
    Sale price €17,40 Regular price €25,99
    You are saving: -€8,59
    5,8 € / 100ml
  • Integralia Horsetail Plus , 60 capsules
    -13% Promo FD

    Integralia Horse Tail Plus, 60 capsules

    Regular price €9,50 0,16 € / 1ud
    Sale price €9,50 Regular price €10,97
    You are saving: -€1,47
    0,16 € / 1ud
  • Intersa Chlorelpure , 500 ml
    -12%

    Intersa Chlorelpure, 500 ml

    Regular price €19,20 3,84 € / 100ml
    Sale price €19,20 Regular price €21,87
    You are saving: -€2,67
    3,84 € / 100ml
  • Intersa Drenactif Sin , 500 ml
    -9%

    Intersa Drenactif Sin , 500 ml

    Regular price €19,00 3,8 € / 100ml
    Sale price €19,00 Regular price €20,77
    You are saving: -€1,77
    3,8 € / 100ml
  • Intersa Drenaren , 20 ampoules
    -8%

    Intersa Drenaren , 20 ampoules

    Regular price €16,40 0,82 € / 1ud
    Sale price €16,40 Regular price €17,83
    You are saving: -€1,43
    0,82 € / 1ud
  • Lavigor Lavidrena, 20 Vials Of 10 Ml
    -21%

    Lavigor Lavidrena, 20 Vials Of 10 Ml

    Regular price €23,70 237,0 € / 100ml
    Sale price €23,70 Regular price €29,93
    You are saving: -€6,23
    237,0 € / 100ml
  • Lindaren Diet Whey Chocolate Flavour Lindaren Diet , 500 g
    -9%

    Lindaren Diet Whey Chocolate Flavour Lindaren Diet , 500 g

    Regular price €13,00 2,6 € / 100gr
    Sale price €13,00 Regular price €14,28
    You are saving: -€1,28
    2,6 € / 100gr
  • Lindaren Buttermilk Neutral Flavour Lindaren Diet, 500g
    -18%

    Lindaren Buttermilk Neutral Flavour Lindaren Diet, 500g

    Regular price €12,70 2,54 € / 100gr
    Sale price €12,70 Regular price €15,50
    You are saving: -€2,80
    2,54 € / 100gr
  • Lipodrevit Complex 4 450 Ml
    -7% Promo FD

    Lipodrevit Complex 4 450 Ml

    Regular price €20,90 4,64 € / 100ml
    Sale price €20,90 Regular price €22,54
    You are saving: -€1,64
    4,64 € / 100ml
  • Lusodiete Diuryk 1 100 Capsules
    -40% Oportunidades

    Lusodiete Diuryk 1 100 Capsules

    Regular price €20,01 0,2 € / 1ud
    Sale price €20,01 Regular price €33,43
    You are saving: -€13,42
    0,2 € / 1ud
  • Mahen Fitopat, 90 Capsules
    -10% Promo FD

    Mahen Fitopat, 90 Capsules

    Regular price €26,60 0,3 € / 1ud
    Sale price €26,60 Regular price €29,57
    You are saving: -€2,97
    0,3 € / 1ud
  • Mundo Natu Depur Plus , 500 ml
    -34%

    Mundo Natu Depur Plus , 500 ml

    Regular price €15,90 3,18 € / 100ml
    Sale price €15,90 Regular price €24,07
    You are saving: -€8,17
    3,18 € / 100ml
  • Nale Aloe Vera + Noni Drinkable, 1 Liter
    -9%

    Nale Aloe Vera + Noni Drinkable, 1 Liter

    Regular price €42,20 4,22 € / 100ml
    Sale price €42,20 Regular price €46,55
    You are saving: -€4,35
    4,22 € / 100ml
  • Nale Aloe Vera Capsules, 60 Capsules
    -18% Promo FD

    Nale Aloe Vera Capsules, 60 Capsules

    Regular price €15,70 0,26 € / 1ud
    Sale price €15,70 Regular price €19,21
    You are saving: -€3,51
    0,26 € / 1ud
  • Nale Green Cleaning, 500 Gr
    -19%

    Nale Green Cleaning, 500 Gr

    Regular price €30,10 6,02 € / 100gr
    Sale price €30,10 Regular price €37,04
    You are saving: -€6,94
    6,02 € / 100gr
  • Nale Proteknale, 20 Ampoules
    -15% Promo FD

    Nale Proteknale, 20 Ampoules

    Regular price €23,90 1,2 € / 1ud
    Sale price €23,90 Regular price €28,11
    You are saving: -€4,21
    1,2 € / 1ud