Collection:

Drainers, diuretics and detoxifiers

Draining, diuretic and detox supplements help to promote the elimination of fluids and support the body's natural cleansing processes. Discover supplements with horsetail, artichoke, orthosiphon or dandelion to reduce bloating and complement a healthy lifestyle.

  • Naturmil Centella Asiatica 500 Mg , 90 tablets
    -11%

    Naturmil Centella Asiatica 500 Mg , 90 tablets

    Regular price €8,40 0,09 € / 1ud
    Sale price €8,40 Regular price €9,40
    You are saving: -€1,00
    0,09 € / 1ud
  • Neo Reishi Detox, 30 capsules
    -29%

    Neo Reishi Detox, 30 capsules

    Regular price €13,90 0,46 € / 1ud
    Sale price €13,90 Regular price €19,50
    You are saving: -€5,60
    0,46 € / 1ud
  • Novadiet Depuradel, 20 Ampoules
    -20%

    Novadiet Depuradel, 20 Ampoules

    Regular price €24,80 1,24 € / 1ud
    Sale price €24,80 Regular price €31,12
    You are saving: -€6,32
    1,24 € / 1ud
  • Novadiet Gotil/ 1200 , 20 ampoules
    -23%

    Novadiet Gotil/ 1200 , 20 ampoules

    Regular price €23,40 1,17 € / 1ud
    Sale price €23,40 Regular price €30,32
    You are saving: -€6,92
    1,17 € / 1ud
  • Novadiet Kildetox , 18 sachets
    -18% Promo FD

    Novadiet Kildetox , 18 sachets

    Regular price €18,00 1,0 € / 1ud
    Sale price €18,00 Regular price €21,88
    You are saving: -€3,88
    1,0 € / 1ud
  • Novadiet Obesline , 45 capsules
    -22%

    Novadiet Obesline , 45 capsules

    Regular price €14,00 0,31 € / 1ud
    Sale price €14,00 Regular price €18,06
    You are saving: -€4,06
    0,31 € / 1ud
  • Nutergia Ergydigest , 250 ml
    -18% Promo FD

    Nutergia Ergydigest , 250 ml

    Regular price €19,80 7,92 € / 100ml
    Sale price €19,80 Regular price €24,05
    You are saving: -€4,25
    7,92 € / 100ml
  • Nutilab Nutipat Complex , 180 capsules
    -22%

    Nutilab Nutipat Complex , 180 capsules

    Regular price €71,20 0,4 € / 1ud
    Sale price €71,20 Regular price €91,48
    You are saving: -€20,28
    0,4 € / 1ud
  • Nutilab Nutipat Complex, 90 Capsules
    -22% Promo FD

    Nutilab Nutipat Complex, 90 Capsules

    Regular price €40,00 0,44 € / 1ud
    Sale price €40,00 Regular price €51,31
    You are saving: -€11,31
    0,44 € / 1ud
  • Nutripraxi Broco Sulf , 90 capsules
    -23%

    Nutripraxi Broco Sulf , 90 capsules

    Regular price €80,20 0,89 € / 1ud
    Sale price €80,20 Regular price €104,43
    You are saving: -€24,23
    0,89 € / 1ud
  • Ortis Depur Liver, 60 Tablets
    -12%

    Ortis Depur Liver, 60 Tablets

    Regular price €14,50 0,24 € / 1ud
    Sale price €14,50 Regular price €16,52
    You are saving: -€2,02
    0,24 € / 1ud
  • Paracelsia 46 Diurance, 1 Liter
    -11%

    Paracelsia 46 Diurance, 1 litre

    Regular price €93,20 9,32 € / 100ml
    Sale price €93,20 Regular price €105,23
    You are saving: -€12,03
    9,32 € / 100ml
  • Paracelsia Paracelsia 22 Basical , 100 ml
    -17% Promo FD

    Paracelsia Paracelsia 22 Basical , 100 ml

    Regular price €38,10 38,1 € / 100ml
    Sale price €38,10 Regular price €46,15
    You are saving: -€8,05
    38,1 € / 100ml
  • Pharma Otc Master Plant Artichoke 20Amp.
    -10%

    Pharma Otc Master Plant Artichoke 20Amp.

    Regular price €33,80 33,8 € / 1ud
    Sale price €33,80 Regular price €37,51
    You are saving: -€3,71
    33,8 € / 1ud
  • Pileje Chronobiane Melatonin 30 Tablets
    -60%

    Pileje Chronobiane Melatonin 30 Tablets

    Regular price €8,50 0,28 € / 1ud
    Sale price €8,50 Regular price €21,25
    You are saving: -€12,75
    0,28 € / 1ud
  • Pinisan Albosan , 60 capsules
    -16%

    Pinisan Albosan , 60 capsules

    Regular price €14,80 0,25 € / 1ud
    Sale price €14,80 Regular price €17,71
    You are saving: -€2,91
    0,25 € / 1ud
  • Pinisan Depurpatic , 20 vials
    -30%

    Pinisan Depurpatic , 20 vials

    Regular price €18,40 0,92 € / 1ud
    Sale price €18,40 Regular price €26,24
    You are saving: -€7,84
    0,92 € / 1ud
  • Pinisan Depurpatic , 30 capsules
    -10%

    Pinisan Depurpatic , 30 capsules

    Regular price €19,20 0,64 € / 1ud
    Sale price €19,20 Regular price €21,36
    You are saving: -€2,16
    0,64 € / 1ud
  • Pol Plant Detoxpol With Stevia Bottle , 500 ml
    -7% Promo FD

    Pol Plant Detoxpol With Stevia Bottle , 500 ml

    Regular price €22,60 4,52 € / 100ml
    Sale price €22,60 Regular price €24,42
    You are saving: -€1,82
    4,52 € / 100ml
  • Robis Slim Robis Detox 60 Tablets
    -19%

    Robis Slim Robis Detox 60 Tablets

    Regular price €18,49 0,31 € / 1ud
    Sale price €18,49 Regular price €22,74
    You are saving: -€4,25
    0,31 € / 1ud
  • Sakai Sline Control Detox Plus+ Bottle , 500 ml
    -14%

    Sakai Sline Control Detox Plus+ Bottle , 500 ml

    Regular price €18,00 3,6 € / 100ml
    Sale price €18,00 Regular price €20,92
    You are saving: -€2,92
    3,6 € / 100ml
  • Sakai Sline Control Diet Plus 500ml.
    -35% Promo FD

    Sakai Sline Control Diet Plus 500ml.

    Regular price €18,00 3,6 € / 100ml
    Sale price €18,00 Regular price €27,86
    You are saving: -€9,86
    3,6 € / 100ml
  • Sakai Sline Control Diurcap Chlorella 30 Capsules
    -35% Promo FD

    Sakai Sline Control Diurcap Chlorella 30 Capsules

    Regular price €11,00 0,37 € / 1ud
    Sale price €11,00 Regular price €16,81
    You are saving: -€5,81
    0,37 € / 1ud
  • Sakai Sline Control Drenabe Plus , 500 ml
    -12% Promo FD

    Sakai Sline Control Drenabe Plus , 500 ml

    Regular price €18,40 3,68 € / 100ml
    Sale price €18,40 Regular price €20,81
    You are saving: -€2,41
    3,68 € / 100ml
  • Salengei Active Detox X 848 Mg , 60 capsules
    -15%

    Salengei Active Detox X 848 Mg , 60 capsules

    Regular price €49,40 0,82 € / 1ud
    Sale price €49,40 Regular price €57,81
    You are saving: -€8,41
    0,82 € / 1ud
  • Salus Detox Bio , 250 ml
    -20%

    Salus Detox Bio , 250 ml

    Regular price €28,00 11,2 € / 100ml
    Sale price €28,00 Regular price €34,93
    You are saving: -€6,93
    11,2 € / 100ml
  • Santiveri Superdetox Syrup 240Ml.
    -16% Promo FD

    Santiveri Superdetox Syrup 240Ml.

    Regular price €12,00 5,0 € / 100ml
    Sale price €12,00 Regular price €14,35
    You are saving: -€2,35
    5,0 € / 100ml
  • Schoenenbe Artichoke Juice, 200 Ml
    -22% Promo FD

    Schoenenbe Artichoke Juice, 200 Ml

    Regular price €10,70 5,35 € / 100ml
    Sale price €10,70 Regular price €13,65
    You are saving: -€2,95
    5,35 € / 100ml
  • Schoenenberg Celery Juice , 200 ml
    -26% Promo FD

    Schoenenberg Celery Juice , 200 ml

    Regular price €10,70 5,35 € / 100ml
    Sale price €10,70 Regular price €14,50
    You are saving: -€3,80
    5,35 € / 100ml
  • Scientiffic Nutrition Water Out , 120 units
    -41% Promo FD Oportunidades

    Scientiffic Nutrition Water Out , 120 units

    Regular price €11,80 0,1 € / 1ud
    Sale price €11,80 Regular price €19,90
    You are saving: -€8,10
    0,1 € / 1ud