Collection:

Gut flora supplements

  • IntestVita Transit 30 capsules – With fibre and probiotics
    -23%

    IntestVita Transit 30 capsules – With fibre and probiotics

    Regular price €11,80 0,39 € / 1ud
    Sale price €11,80 Regular price €15,35
    You are saving: -€3,55
    0,39 € / 1ud
  • IntestVita Transit 60 capsules – With fibre and probiotics
    -21%

    IntestVita Transit 60 capsules – With fibre and probiotics

    Regular price €21,80 0,36 € / 1ud
    Sale price €21,80 Regular price €27,65
    You are saving: -€5,85
    0,36 € / 1ud
  • Pure Encapsulations Poly-Preflora , 138 g
    -26%

    Pure Encapsulations Poly-Preflora , 138 g

    Regular price €27,40 19,86 € / 100gr
    Sale price €27,40 Regular price €36,80
    You are saving: -€9,40
    19,86 € / 100gr
  • Solgar Psyllium Husk Fibre, 200 capsules
    -31%

    Solgar Psyllium Husk Fibre, 200 capsules

    Regular price €21,90 0,11 € / 1ud
    Sale price €21,90 Regular price €31,74
    You are saving: -€9,84
    0,11 € / 1ud
  • Casenfibra Digestive Care 14 sachets
    -14%

    Casenfibra Digestive Care 14 sachets

    Regular price €12,00 0,86 € / 1ud
    Sale price €12,00 Regular price €13,93
    You are saving: -€1,93
    0,86 € / 1ud
  • Sotya Charcoal 90 capsules
    -30%

    Sotya Charcoal 90 capsules

    Regular price €3,50 0,04 € / 1ud
    Sale price €3,50 Regular price €5,03
    You are saving: -€1,53
    0,04 € / 1ud
  • Artesania Inulin Plantis Intestinal Transit 300Gr.
    -18% Promo FD

    Artesania Inulin Plantis Intestinal Transit 300Gr.

    Regular price €10,20 3,4 € / 100gr
    Sale price €10,20 Regular price €12,51
    You are saving: -€2,31
    3,4 € / 100gr
  • Bequisa Florabeq 60 Capsules
    -15% Promo FD

    Bequisa Florabeq 60 Capsules

    Regular price €14,49 0,24 € / 1ud
    Sale price €14,49 Regular price €16,95
    You are saving: -€2,46
    0,24 € / 1ud
  • Bequisa Intbeq 60 Capsules
    -16% Promo FD

    Bequisa Intbeq 60 Capsules

    Regular price €14,20 0,24 € / 1ud
    Sale price €14,20 Regular price €16,95
    You are saving: -€2,75
    0,24 € / 1ud
  • Cfn Bifidusflora 5000 , 60 capsules
    -20%

    Cfn Bifidusflora 5000 , 60 capsules

    Regular price €25,60 0,43 € / 1ud
    Sale price €25,60 Regular price €32,07
    You are saving: -€6,47
    0,43 € / 1ud
  • Epaplus Digestcare Pre&Probimix , 7 sticks
    -22%

    Epaplus Digestcare Pre&Probimix , 7 sticks

    Regular price €9,10 1,3 € / 1ud
    Sale price €9,10 Regular price €11,74
    You are saving: -€2,64
    1,3 € / 1ud
  • Erbenobili Fortif3 Compost Probiotic Dysbiosis 30Cap
    -23% Promo FD

    Erbenobili Fortif3 Compost Probiotic Dysbiosis 30Cap

    Regular price €17,50 0,58 € / 1ud
    Sale price €17,50 Regular price €22,86
    You are saving: -€5,36
    0,58 € / 1ud
  • Estel-Farma Methylcellulose 500Mg 100Caps
    -46%

    Estel-Farma Methylcellulose 500Mg 100Caps

    Regular price €16,00 0,16 € / 1ud
    Sale price €16,00 Regular price €29,83
    You are saving: -€13,83
    0,16 € / 1ud
  • Health Aid Femprobio 50,000Million 30Vcap.
    -39% Promo FD

    Health Aid Femprobio 50,000Million 30Vcap.

    Regular price €33,80 33,8 € / 1ud
    Sale price €33,80 Regular price €55,07
    You are saving: -€21,27
    33,8 € / 1ud
  • Redilax Pro Neutral, 14 sticks
    -24% Promo FD

    Redilax Pro Neutral, 14 sticks

    Regular price €7,60 0,54 € / 1ud
    Sale price €7,60 Regular price €9,99
    You are saving: -€2,39
    0,54 € / 1ud
  • Lainco Puntualsenna, 15 ml
    -22%

    Lainco Puntualsenna, 15 ml

    Regular price €3,90 0,26 € / 1ud
    Sale price €3,90 Regular price €5,00
    You are saving: -€1,10
    0,26 € / 1ud
  • Mayla Pharma Colonvert Rapid , 20 sachets
    -17%

    Mayla Pharma Colonvert Rapid , 20 sachets

    Regular price €26,70 1,34 € / 1ud
    Sale price €26,70 Regular price €32,11
    You are saving: -€5,41
    1,34 € / 1ud
  • Mca Natural Products Lactofibran 90 Capsules
    -14% Promo FD

    Mca Natural Products Lactofibran 90 Capsules

    Regular price €22,89 0,25 € / 1ud
    Sale price €22,89 Regular price €26,77
    You are saving: -€3,88
    0,25 € / 1ud
  • Salvat Megalevure Strawberry , 10 sticks
    -9%

    Salvat Megalevure Strawberry , 10 sticks

    Regular price €11,30 1,13 € / 1ud
    Sale price €11,30 Regular price €12,42
    You are saving: -€1,12
    1,13 € / 1ud
  • Noefar Vegetable Carbon 100 Tablets
    -9% Promo FD

    Noefar Vegetable Carbon 100 Tablets

    Regular price €8,60 0,09 € / 1ud
    Sale price €8,60 Regular price €9,40
    You are saving: -€0,80
    0,09 € / 1ud
  • Nutergia Ergyfibral 12Cubes
    -18%

    Nutergia Ergyfibral 12Cubes

    Regular price €15,50 15,5 € / 1ud
    Sale price €15,50 Regular price €18,79
    You are saving: -€3,29
    15,5 € / 1ud
  • Ortis Fruit & Fibre Forte , 24 tablets
    -19%

    Ortis Fruit & Fibre Forte , 24 tablets

    Regular price €14,90 0,62 € / 1ud
    Sale price €14,90 Regular price €18,32
    You are saving: -€3,42
    0,62 € / 1ud
  • Symbiopharm Symbioflor 2 drops, 50 ml
    -6% Promo FD

    Symbiopharm Symbioflor 2 drops, 50 ml

    Regular price €21,80 43,6 € / 100ml
    Sale price €21,80 Regular price €23,26
    You are saving: -€1,46
    43,6 € / 100ml
  • Symbiopharm Symbiointest, 30 sachets
    -15% Promo FD

    Symbiopharm Symbiointest, 30 sachets

    Regular price €35,80 358,0 € / 100gr
    Sale price €35,80 Regular price €41,99
    You are saving: -€6,19
    358,0 € / 100gr
  • Tongil Bifisiete 590 Mg , 30 capsules
    -22% Promo FD

    Tongil Bifisiete 590 Mg , 30 capsules

    Regular price €16,90 0,56 € / 1ud
    Sale price €16,90 Regular price €21,80
    You are saving: -€4,90
    0,56 € / 1ud
  • Stada Daosin, 90 Tablets
    -22%

    Stada Daosin, 90 Tablets

    Regular price €72,20 0,8 € / 1ud
    Sale price €72,20 Regular price €92,44
    You are saving: -€20,24
    0,8 € / 1ud
  • Soria Natural Intesreg Plus, 14 Envelopes Of 10 Gr
    -10% Promo FD

    Soria Natural Intesreg Plus, 14 Envelopes Of 10 Gr

    Regular price €21,55 215,5 € / 100gr
    Sale price €21,55 Regular price €23,95
    You are saving: -€2,40
    215,5 € / 100gr
  • Roha-Max 60 g
    -6% Promo FD

    Roha-Max 60 g

    Regular price €7,30 12,17 € / 100gr
    Sale price €7,30 Regular price €7,79
    You are saving: -€0,49
    12,17 € / 100gr
  • Roha-Max 130 gr
    -6%

    Roha-Max 130 gr

    Regular price €14,50 11,15 € / 100gr
    Sale price €14,50 Regular price €15,37
    You are saving: -€0,87
    11,15 € / 100gr
  • Pinisan Lax Complex, 60 Capsules
    -21%

    Pinisan Lax Complex, 60 Capsules

    Regular price €10,70 0,18 € / 1ud
    Sale price €10,70 Regular price €13,47
    You are saving: -€2,77
    0,18 € / 1ud

Take care of your health and well-being with our gut flora supplement products. Designed to meet specific nutritional needs effectively and safely.

What can you find in the gut flora supplements category?

Vitamin, mineral, dietary supplements and food products that support different functions of the body.

Key benefits

  • Tailored nutritional support.
  • Balanced formulations.
  • Safe and highly bioavailable ingredients.
  • Easy to take in your daily routine.
  • Pharmacy product with health endorsement.

Buy gut flora supplement products online.

Find everything you need to take care of your nutrition in our online pharmacy.

Support your health with nutrition you can trust

Choose supplements and functional foods with pharmaceutical backing.