Collection:

Optics

  •  
  • Alvita Rita 3 dioptre glasses
    -10% Promo FD

    Alvita Rita 3 dioptre glasses

    Regular price €10,40 10,4 € / 1ud
    Sale price €10,40 Regular price €11,56
    You are saving: -€1,16
    10,4 € / 1ud
  •  
  • Alvita Zinnia 3 dioptre glasses
    -14%

    Alvita Zinnia 3 dioptre glasses

    Regular price €11,03 11,03 € / 1ud
    Sale price €11,03 Regular price €12,85
    You are saving: -€1,82
    11,03 € / 1ud
  • Alvita Zinnia 1 dioptre glasses
    -14%

    Alvita Zinnia 1 dioptre glasses

    Regular price €11,03 11,03 € / 1ud
    Sale price €11,03 Regular price €12,85
    You are saving: -€1,82
    11,03 € / 1ud
  • Alvita Latex Powdered Examination Gloves Size M, 100 pcs.
    -19% Promo FD

    Alvita Latex Powdered Examination Gloves Size M, 100 pcs.

    Regular price €12,80 0,13 € / 1ud
    Sale price €12,80 Regular price €15,85
    You are saving: -€3,05
    0,13 € / 1ud
  •  
  • Alvita Donnell Glasses 2,5 dioptre
    -8% Promo FD

    Alvita Donnell Glasses 2,5 dioptre

    Regular price €11,85 11,85 € / 1ud
    Sale price €11,85 Regular price €12,85
    You are saving: -€1,00
    11,85 € / 1ud
  •  
  • Alvita Donnell Spectacles 3 dioptre
    -18% Promo FD

    Alvita Donnell Spectacles 3 dioptre

    Regular price €10,60 10,6 € / 1ud
    Sale price €10,60 Regular price €12,85
    You are saving: -€2,25
    10,6 € / 1ud
  •  
  • Alvita Donnell Spectacles 3,5 dioptre
    -16%

    Alvita Donnell Spectacles 3,5 dioptre

    Regular price €10,82 10,82 € / 1ud
    Sale price €10,82 Regular price €12,85
    You are saving: -€2,03
    10,82 € / 1ud
  • Alvita Glasses Gabry 1 dioptre
    -14%

    Alvita Glasses Gabry 1 dioptre

    Regular price €11,03 11,03 € / 1ud
    Sale price €11,03 Regular price €12,85
    You are saving: -€1,82
    11,03 € / 1ud
  • Alvita Gabry Glasses Gabry 3,5 dioptre
    -14% Promo FD

    Alvita Gabry Glasses Gabry 3,5 dioptre

    Regular price €11,03 11,03 € / 1ud
    Sale price €11,03 Regular price €12,85
    You are saving: -€1,82
    11,03 € / 1ud
  •  
  • Alvita Glasses Simon 1.5 dioptre
    -16% Promo FD

    Alvita Glasses Simon 1.5 dioptre

    Regular price €10,82 10,82 € / 1ud
    Sale price €10,82 Regular price €12,85
    You are saving: -€2,03
    10,82 € / 1ud
  •  
  • Alvita Simon Glasses 3,5 dioptre
    -18%

    Alvita Simon Glasses 3,5 dioptre

    Regular price €10,60 10,6 € / 1ud
    Sale price €10,60 Regular price €12,85
    You are saving: -€2,25
    10,6 € / 1ud
  •  
  • Alvita Casey Glasses 2 dioptres
    -5%

    Alvita Casey Glasses 2 dioptres

    Regular price €12,70 12,7 € / 1ud
    Sale price €12,70 Regular price €13,37
    You are saving: -€0,67
    12,7 € / 1ud
  •  
  • Alvita Fg Vince Glasses 3.5 dioptre
    -9% Promo FD

    Alvita Fg Vince Glasses 3.5 dioptre

    Regular price €11,75 11,75 € / 1ud
    Sale price €11,75 Regular price €12,85
    You are saving: -€1,10
    11,75 € / 1ud
  • Alvita Moisturising Drops With Hyaluronic Acid 20X0,4 Ml, 20 Units x 0,4 ml
    -18%

    Alvita Moisturising Drops With Hyaluronic Acid 20X0,4 Ml, 20 Units x 0,4 ml

    Regular price €4,90 1225,0 € / 100ml
    Sale price €4,90 Regular price €5,95
    You are saving: -€1,05
    1225,0 € / 100ml
  • Alvita Fg Vince 3 dioptre Glasses
    -9% Promo FD

    Alvita Fg Vince 3 dioptre Glasses

    Regular price €11,75 11,75 € / 1ud
    Sale price €11,75 Regular price €12,85
    You are saving: -€1,10
    11,75 € / 1ud
  • Brudy Wash Eyelid Cleanser, 50 ml
    -24%

    Brudy Wash Eyelid Cleanser, 50 ml

    Regular price €7,40 14,8 € / 100ml
    Sale price €7,40 Regular price €9,79
    You are saving: -€2,39
    14,8 € / 100ml
  • Biomedics 1 Day Daily Toric Lenses , 30 units
    -43%

    Biomedics 1 Day Daily Toric Lenses , 30 units

    Astigmatismo
    from
    Sale price €21,99 Regular price €38,50
  • Recugel Ophthalmic Gel , 2 x 10 grams
    -26%

    Recugel Ophthalmic Gel , 2 x 10 grams

    Regular price €19,70 98,5 € / 100gr
    Sale price €19,70 Regular price €26,58
    You are saving: -€6,88
    98,5 € / 100gr
  •  
  • Brudy Algatrium Ocular (Lutein), 30 Pearls
    -21% Promo FD

    Brudy Algatrium Ocular (Lutein), 30 Pearls

    Regular price €26,00 0,87 € / 1ud
    Sale price €26,00 Regular price €32,86
    You are saving: -€6,86
    0,87 € / 1ud
  •  
  • Purevision Spherical Monthly Lenses , 6 units
    -34%

    Purevision Spherical Monthly Lenses , 6 units - -5.00, 8.3, 14.0

    from
    Sale price €17,99 Regular price €27,30
  • Hylo Gel Eye Drops 10 ml, Pack of 6
    -15%

    Hylo Gel Eye Drops 10 ml, Pack of 6

    Regular price €95,71 159,52 € / 100ml
    Sale price €95,71 Regular price €112,98
    You are saving: -€17,27
    159,52 € / 100ml
  • Hylo Gel Eye Drops 10 ml, Pack of 4
    -16%

    Hylo Gel Eye Drops 10 ml, Pack of 4

    Regular price €62,90
    Sale price €62,90 Regular price €75,32
    You are saving: -€12,42
  • Hyabak Eye Drops Solution, 6x10 Ml
    -29%

    Hyabak Eye Drops Solution, 6x10 Ml

    Regular price €51,00 85,0 € / 100ml
    Sale price €51,00 Regular price €71,94
    You are saving: -€20,94
    85,0 € / 100ml
  • Retilut, 3 x 60 Capsules
    -23%

    Retilut, 3 x 60 Capsules

    Regular price €89,40 0,5 € / 1ud
    Sale price €89,40 Regular price €116,07
    You are saving: -€26,67
    0,5 € / 1ud
  • Thealoz Duo Eye Drops, 6 x 10 Ml
    -34%

    Thealoz Duo Eye Drops, 6 x 10 Ml

    Regular price €72,80 121,33 € / 100ml
    Sale price €72,80 Regular price €110,58
    You are saving: -€37,78
    121,33 € / 100ml
  • Hyabak Eye Drops Solution, 4x10 Ml
    -28%

    Hyabak Eye Drops Solution, 4x10 Ml

    Regular price €34,50 86,25 € / 100ml
    Sale price €34,50 Regular price €47,96
    You are saving: -€13,46
    86,25 € / 100ml
  • Nutrof Omega, 4 X 60 Capsules
    -23%

    Nutrof Omega, 4 X 60 Capsules

    Regular price €105,50 0,44 € / 1ud
    Sale price €105,50 Regular price €137,00
    You are saving: -€31,50
    0,44 € / 1ud
  • Retilut, 2 x 60 Capsules
    -21%

    Retilut, 2 x 60 Capsules

    Regular price €61,00 0,51 € / 1ud
    Sale price €61,00 Regular price €77,38
    You are saving: -€16,38
    0,51 € / 1ud
  • Hylo Dual Eye Drops 10 ml, Pack of 6
    -17%

    Hylo Dual Eye Drops 10 ml, Pack of 6

    Regular price €106,60 177,67 € / 100ml
    Sale price €106,60 Regular price €128,22
    You are saving: -€21,62
    177,67 € / 100ml
  • Recugel Ophthalmic Gel, 10 g
    -25%

    Recugel Ophthalmic Gel, 10 g

    Regular price €10,00 100,0 € / 100gr
    Sale price €10,00 Regular price €13,29
    You are saving: -€3,29
    100,0 € / 100gr