• Natura Premium Stevia Pure Extract , 8 g
  • Natura Premium Pure Stevia Extract, 8 g
-16%

Natura Premium Pure Stevia Extract, 8 g

SKUNA8436586480127

Natura Premium Pure Stevia Extract, 8 g, is a plant-based product weighing 8 g, intended for the specific use indicated on the label.

Regular price €3,90 48,75 € / 100gr
Sale price €3,90 Regular price €4,66
You are saving: -€0,76
48,75 € / 100gr
Natura Premium Stevia Pure Extract , 8 g
Natura Premium Pure Stevia Extract, 8 g
Regular price €3,90 48,75 € / 100gr
Sale price €3,90 Regular price €4,66
You are saving: -€0,76
48,75 € / 100gr

 

 

What is Natura Premium Pure Stevia Extract, 8 g?

Natura Premium Pure Stevia Extract, 8 g is a plant-based product weighing 8 g.

What is it used for?

It is intended for use in food, cosmetics or environmental applications as authorised by the manufacturer, as applicable.

How should Natura Premium Pure Stevia Extract, 8 g be used?

Refer to the packaging for information on preparation, quantity, dilution or authorised method of use.

Precautions

Do not use the product in any way other than that indicated. Keep out of reach of children and seek advice before use in special circumstances.

What is the price of Natura Premium Pure Stevia Extract, 8 g?

Check the price of Natura Premium Pure Stevia Extract, 8 g on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me