Collection:

Natural products for the digestive system

  • Plameca Flatolim 60 Capsules
    -22% Promo FD

    Plameca Flatolim 60 Capsules

    Regular price €9,30 0,16 € / 1ud
    Sale price €9,30 Regular price €11,85
    You are saving: -€2,55
    0,16 € / 1ud
  • Plameca Frangula Crushed Bag 100Gr.
    -37%

    Plameca Frangula Crushed Bag 100Gr.

    Regular price €3,40 3,4 € / 100gr
    Sale price €3,40 Regular price €5,43
    You are saving: -€2,03
    3,4 € / 100gr
  • Plameca Marshmallow Root Natural C.C Trit. Bag 100Gr.
    -38%

    Plameca Marshmallow Root Natural C.C Trit. Bag 100Gr.

    Sold out
    Let me know
  • Plameca Gentian Root Crushed Bag 100Gr.
    -12% Promo FD

    Plameca Gentian Root Crushed Bag 100Gr.

    Regular price €9,90 9,9 € / 100gr
    Sale price €9,90 Regular price €11,23
    You are saving: -€1,33
    9,9 € / 100gr
  • Plameca Red Vine Crushed Leaf Bag 50Gr.
    -43%

    Plameca Red Vine Crushed Leaf Bag 50Gr.

    Regular price €2,40 4,8 € / 100gr
    Sale price €2,40 Regular price €4,18
    You are saving: -€1,78
    4,8 € / 100gr
  • Plameca Boldo Crushed Leaf Bag 75Gr.
    -53%

    Plameca Boldo Crushed Leaf Bag 75Gr.

    Regular price €3,30 4,4 € / 100gr
    Sale price €3,30 Regular price €6,98
    You are saving: -€3,68
    4,4 € / 100gr
  • Plameca Echinacea Purpurea Crushed Root Bag 100Gr.
    -25% Promo FD

    Plameca Echinacea Purpurea Crushed Root Bag 100Gr.

    Sold out
    Let me know
  • Plameca Curarti Attack 7 Tablets
    -35% Promo FD

    Plameca Curarti Attack 7 Tablets

    Regular price €9,80 1,4 € / 1ud
    Sale price €9,80 Regular price €15,17
    You are saving: -€5,37
    1,4 € / 1ud
  • Plameca Sarsaparilla Herb Root 1Kg
    -21%

    Plameca Sarsaparilla Herb Root 1Kg

    Regular price €37,10 3,71 € / 100gr
    Sale price €37,10 Regular price €46,94
    You are saving: -€9,84
    3,71 € / 100gr
  • Integralia Iron Plus 30 Capsules
    -38% Promo FD

    Integralia Iron Plus 30 Capsules

    Regular price €7,50 0,25 € / 1ud
    Sale price €7,50 Regular price €12,10
    You are saving: -€4,60
    0,25 € / 1ud
  • Integralia Nettle Extract 60Vcaps.
    -21% Promo FD

    Integralia Nettle Extract 60Vcaps.

    Regular price €12,50 12,5 € / 1ud
    Sale price €12,50 Regular price €15,83
    You are saving: -€3,33
    12,5 € / 1ud
  • Integralia Extralia Senior 20Amp.
    -37% Promo FD

    Integralia Extralia Senior 20Amp.

    Regular price €24,70 24,7 € / 1ud
    Sale price €24,70 Regular price €39,33
    You are saving: -€14,63
    24,7 € / 1ud
  • Integralia Helichrysum Plus 60 Capsules
    -36% Promo FD

    Integralia Helichrysum Plus 60 Capsules

    Regular price €14,35 0,24 € / 1ud
    Sale price €14,35 Regular price €22,51
    You are saving: -€8,16
    0,24 € / 1ud
  • Mundo Natu Gastroplus , 20 ampoules
    -29%

    Mundo Natu Gastroplus , 20 ampoules

    Regular price €16,70 0,84 € / 1ud
    Sale price €16,70 Regular price €23,40
    You are saving: -€6,70
    0,84 € / 1ud
  • Equisalud Holofit Mugwort 100 Mg , 60 capsules
    -19% Promo FD

    Equisalud Holofit Mugwort 100 Mg , 60 capsules

    Regular price €17,70 0,3 € / 1ud
    Sale price €17,70 Regular price €21,88
    You are saving: -€4,18
    0,3 € / 1ud
  • Plameca Aloe Verum Bio Aloin Free , 1 l
    -26%

    Plameca Aloe Verum Bio Aloin Free , 1 l

    Regular price €17,50 1,75 € / 100ml
    Sale price €17,50 Regular price €23,70
    You are saving: -€6,20
    1,75 € / 100ml
  • Trepatdiet Trelax , 40 tablets
    -13% Promo FD

    Trepatdiet Trelax , 40 tablets

    Regular price €10,50 10,5 € / 1ud
    Sale price €10,50 Regular price €12,07
    You are saving: -€1,57
    10,5 € / 1ud
  • Obire Acidofilus 400 Mg , 90 capsules
    -19%

    Obire Acidofilus 400 Mg , 90 capsules

    Regular price €10,00 0,11 € / 1ud
    Sale price €10,00 Regular price €12,32
    You are saving: -€2,32
    0,11 € / 1ud
  • Lavigor Gastrigor , 40 capsules
    -16% Promo FD

    Lavigor Gastrigor , 40 capsules

    Regular price €9,20 0,23 € / 1ud
    Sale price €9,20 Regular price €10,95
    You are saving: -€1,75
    0,23 € / 1ud
  • Sotya Aloe Vera Juice , 1 litre
    -32% Promo FD

    Sotya Aloe Vera Juice , 1 litre

    Regular price €9,20 0,92 € / 100ml
    Sale price €9,20 Regular price €13,46
    You are saving: -€4,26
    0,92 € / 100ml
  • Cfn Betaine Hcl Fs , 60 v capsules
    -10%

    Cfn Betaine Hcl Fs , 60 v capsules

    Regular price €24,10 24,1 € / 1ud
    Sale price €24,10 Regular price €26,78
    You are saving: -€2,68
    24,1 € / 1ud
  • Marnys Oregano Oil Bio , 30 capsules
    -9% Promo FD

    Marnys Oregano Oil Bio , 30 capsules

    Regular price €14,50 0,48 € / 1ud
    Sale price €14,50 Regular price €16,02
    You are saving: -€1,52
    0,48 € / 1ud
  • Ynsadiet Zentrum Regulaxol Forte , 30 capsules
    -24%

    Ynsadiet Zentrum Regulaxol Forte , 30 capsules

    Regular price €7,60 0,25 € / 1ud
    Sale price €7,60 Regular price €9,95
    You are saving: -€2,35
    0,25 € / 1ud
  • Trepatdiet Digestivaid No Acid , 60 tablets
    -5% Promo FD

    Trepatdiet Digestivaid No Acid , 60 tablets

    Regular price €25,90 25,9 € / 1ud
    Sale price €25,90 Regular price €27,26
    You are saving: -€1,36
    25,9 € / 1ud
  • Equisalud Holoram Digest 580 Mg , 60 capsules
    -20%

    Equisalud Holoram Digest 580 Mg , 60 capsules

    Regular price €30,00 0,5 € / 1ud
    Sale price €30,00 Regular price €37,64
    You are saving: -€7,64
    0,5 € / 1ud
  • Bonusan Oregano Oil , 60 pearls
    -24%

    Bonusan Oregano Oil , 60 pearls

    Regular price €24,40 0,41 € / 1ud
    Sale price €24,40 Regular price €31,99
    You are saving: -€7,59
    0,41 € / 1ud
  • Robis Higastion , 20 ampoules
    -31%

    Robis Higastion , 20 ampoules

    Regular price €20,00 1,0 € / 1ud
    Sale price €20,00 Regular price €29,19
    You are saving: -€9,19
    1,0 € / 1ud
  • Margan Alkala N , 150 gr
    -20% Promo FD

    Margan Alkala N , 150 gr

    Regular price €16,70 11,13 € / 100gr
    Sale price €16,70 Regular price €20,75
    You are saving: -€4,05
    11,13 € / 100gr
  • Equisalud Microbiota Inflamadig , 60 capsules
    -23%

    Equisalud Microbiota Inflamadig , 60 capsules

    Regular price €27,70 0,46 € / 1ud
    Sale price €27,70 Regular price €35,99
    You are saving: -€8,29
    0,46 € / 1ud
  • Eladiet Lombrifin Syrup, 250 ml
    -16%

    Eladiet Lombrifin Syrup, 250 ml

    Regular price €18,90 7,56 € / 100ml
    Sale price €18,90 Regular price €22,50
    You are saving: -€3,60
    7,56 € / 100ml