Collection:

Phytotherapy

  • Planta Pol Vitanova 30 Caps, 30 Capsules
    -7% Promo FD

    Planta Pol Vitanova 30 Caps, 30 Capsules

    Regular price €26,20 0,87 € / 1ud
    Sale price €26,20 Regular price €28,32
    You are saving: -€2,12
    0,87 € / 1ud
  • Organic Silicon Pol Plant, 1 Litre
    -20%

    Organic Silicon Pol Plant, 1 Litre

    Regular price €40,00 4,0 € / 100ml
    Sale price €40,00 Regular price €50,22
    You are saving: -€10,22
    4,0 € / 100ml
  • Regenpol Pol plant, 60 ml
    -23%

    Regenpol Pol plant, 60 ml

    Regular price €17,50 29,17 € / 100ml
    Sale price €17,50 Regular price €22,67
    You are saving: -€5,17
    29,17 € / 100ml
  • Planta Pol Moringa Forte , 60 capsules
    -11% Promo FD

    Planta Pol Moringa Forte , 60 capsules

    Regular price €19,70 0,33 € / 1ud
    Sale price €19,70 Regular price €22,13
    You are saving: -€2,43
    0,33 € / 1ud
  • Planta Pol Hawthorn White Garlic Olive Plant 550 Mg, 100 Tablets
    -17%

    Planta Pol Hawthorn White Garlic Olive Plant 550 Mg, 100 Tablets

    Regular price €11,80 0,12 € / 1ud
    Sale price €11,80 Regular price €14,24
    You are saving: -€2,44
    0,12 € / 1ud
  • Planta Pol Cynarpol Plus, 20 Ampoules Of 10 Ml
    -15% Promo FD

    Planta Pol Cynarpol Plus, 20 Ampoules Of 10 Ml

    Regular price €20,90 209,0 € / 100ml
    Sale price €20,90 Regular price €24,64
    You are saving: -€3,74
    209,0 € / 100ml
  • Pol Aloepol Aloe Vera Plant Bottle, 1 Litre
    -11%

    Pol Aloepol Aloe Vera Plant Bottle, 1 Litre

    Regular price €22,00 2,2 € / 100ml
    Sale price €22,00 Regular price €24,66
    You are saving: -€2,66
    2,2 € / 100ml
  • Plameca Venalight Plus, 30 Capsules
    -22% Promo FD

    Plameca Venalight Plus, 30 Capsules

    Regular price €13,90 0,46 € / 1ud
    Sale price €13,90 Regular price €17,75
    You are saving: -€3,85
    0,46 € / 1ud
  • Plameca Protectium Pectoral Adult , 250 ml
    -9%

    Plameca Protectium Pectoral Adult , 250 ml

    Regular price €13,00 5,2 € / 100ml
    Sale price €13,00 Regular price €14,35
    You are saving: -€1,35
    5,2 € / 100ml
  • Plameca Polynoni Bio, 1 Litre
    -21%

    Plameca Polynoni Bio, 1 Litre

    Regular price €45,30 4,53 € / 100ml
    Sale price €45,30 Regular price €57,60
    You are saving: -€12,30
    4,53 € / 100ml
  • Plameca Policol One , 30 capsules
    -17%

    Plameca Policol One , 30 capsules

    Regular price €14,00 0,47 € / 1ud
    Sale price €14,00 Regular price €16,95
    You are saving: -€2,95
    0,47 € / 1ud
  • Plameca Laxoflash , 30 capsules
    -25%

    Plameca Laxoflash , 30 capsules

    Regular price €6,90 0,23 € / 1ud
    Sale price €6,90 Regular price €9,25
    You are saving: -€2,35
    0,23 € / 1ud
  • Plameca Digestissimoh, 30 Capsules
    -19% Promo FD

    Plameca Digestissimoh, 30 Capsules

    Regular price €12,40 0,41 € / 1ud
    Sale price €12,40 Regular price €15,40
    You are saving: -€3,00
    0,41 € / 1ud
  • Plameca Aloe Verum Bio Aloin Free , 1 l
    -26%

    Plameca Aloe Verum Bio Aloin Free , 1 l

    Regular price €17,50 1,75 € / 100ml
    Sale price €17,50 Regular price €23,70
    You are saving: -€6,20
    1,75 € / 100ml
  • Pinisan Uriprostat , 30 capsules
    -16%

    Pinisan Uriprostat , 30 capsules

    Regular price €16,40 0,55 € / 1ud
    Sale price €16,40 Regular price €19,51
    You are saving: -€3,11
    0,55 € / 1ud
  • Pinisan Uricist, 30 capsules
    -17%

    Pinisan Uricist, 30 capsules

    Regular price €19,30 0,64 € / 1ud
    Sale price €19,30 Regular price €23,19
    You are saving: -€3,89
    0,64 € / 1ud
  • Pinisan Poliar Regen , 30 sachets
    -14%

    Pinisan Poliar Regen , 30 sachets

    Regular price €21,17 0,71 € / 1ud
    Sale price €21,17 Regular price €24,59
    You are saving: -€3,42
    0,71 € / 1ud
  • Pinisan Pinicir Forte , 30 capsules
    -11%

    Pinisan Pinicir Forte , 30 capsules

    Regular price €14,70 0,49 € / 1ud
    Sale price €14,70 Regular price €16,46
    You are saving: -€1,76
    0,49 € / 1ud
  • Pinisan Lax Complex, 60 Capsules
    -21%

    Pinisan Lax Complex, 60 Capsules

    Regular price €10,70 0,18 € / 1ud
    Sale price €10,70 Regular price €13,47
    You are saving: -€2,77
    0,18 € / 1ud
  • Pinisan Fresh Jelly , 20 g
    -9%

    Pinisan Fresh Jelly , 20 g

    Regular price €9,00 45,0 € / 100gr
    Sale price €9,00 Regular price €9,84
    You are saving: -€0,84
    45,0 € / 100gr
  • Pinisan Inmunisan, 30 Capsules
    -20%

    Pinisan Inmunisan, 30 Capsules

    Regular price €20,30 0,68 € / 1ud
    Sale price €20,30 Regular price €25,24
    You are saving: -€4,94
    0,68 € / 1ud
  • Pinisan Gripdefens , 12 sachets
    -27%

    Pinisan Gripdefens , 12 sachets

    Regular price €9,40 0,78 € / 1ud
    Sale price €9,40 Regular price €12,96
    You are saving: -€3,56
    0,78 € / 1ud
  • Pinisan Fitopremium Curcuma , 30 capsules
    -18%

    Pinisan Fitopremium Curcuma , 30 capsules

    Regular price €18,70 0,62 € / 1ud
    Sale price €18,70 Regular price €22,73
    You are saving: -€4,03
    0,62 € / 1ud
  • Pinisan Fitopremium Cinnamon, 30 Capsules
    -19%

    Pinisan Fitopremium Cinnamon, 30 Capsules

    Regular price €12,60 0,42 € / 1ud
    Sale price €12,60 Regular price €15,64
    You are saving: -€3,04
    0,42 € / 1ud
  • Pinisan Fitopremium Cranberry , 30 capsules
    -13%

    Pinisan Fitopremium Cranberry , 30 capsules

    Regular price €9,40 0,31 € / 1ud
    Sale price €9,40 Regular price €10,79
    You are saving: -€1,39
    0,31 € / 1ud
  • Pinisan Phytomelate, 30 Capsules
    -15%

    Pinisan Phytomelate, 30 Capsules

    Regular price €8,18 0,27 € / 1ud
    Sale price €8,18 Regular price €9,67
    You are saving: -€1,49
    0,27 € / 1ud
  • Pinisan Fito Diur Syrup, 500 Ml
    -27%

    Pinisan Fito Diur Syrup, 500 Ml

    Regular price €19,40 3,88 € / 100ml
    Sale price €19,40 Regular price €26,61
    You are saving: -€7,21
    3,88 € / 100ml
  • Pinisan Propoleo Extract , 50 ml
    -19%

    Pinisan Propoleo Extract , 50 ml

    Regular price €9,00 18,0 € / 100ml
    Sale price €9,00 Regular price €11,10
    You are saving: -€2,10
    18,0 € / 100ml
  • Pinisan Echinapro , 30 capsules
    -16%

    Pinisan Echinapro , 30 capsules

    Regular price €14,80 0,49 € / 1ud
    Sale price €14,80 Regular price €17,71
    You are saving: -€2,91
    0,49 € / 1ud
  • Pinisan Depurpatic , 20 vials
    -30%

    Pinisan Depurpatic , 20 vials

    Regular price €18,40 0,92 € / 1ud
    Sale price €18,40 Regular price €26,24
    You are saving: -€7,84
    0,92 € / 1ud