Collection:

Phytotherapy

  • Herbora Herboder Plus, 20 Vials Of 10 Ml
    -15% Promo FD

    Herbora Herboder Plus, 20 Vials Of 10 Ml

    Regular price €24,30 243,0 € / 100ml
    Sale price €24,30 Regular price €28,60
    You are saving: -€4,30
    243,0 € / 100ml
  • Herbora Fortederma Phase 3 822,5 Mg , 30 pearls
    -12%

    Herbora Fortederma Phase 3 822,5 Mg , 30 pearls

    Regular price €15,30 0,51 € / 1ud
    Sale price €15,30 Regular price €17,37
    You are saving: -€2,07
    0,51 € / 1ud
  • Herbora Colestabil Lra Advanced Formula , 30 v capsules
    -5%

    Herbora Colestabil Lra Advanced Formula , 30 v capsules

    Regular price €17,50 17,5 € / 1ud
    Sale price €17,50 Regular price €18,50
    You are saving: -€1,00
    17,5 € / 1ud
  • Herbora Bronquitoran C, 250 Ml
    -20%

    Herbora Bronquitoran C, 250 ml

    Regular price €11,60 4,64 € / 100ml
    Sale price €11,60 Regular price €14,47
    You are saving: -€2,87
    4,64 € / 100ml
  • Herbora Artioptim Organic Silicon , 1 l
    -8% Promo FD

    Herbora Artioptim Organic Silicon , 1 l

    Regular price €25,60 2,56 € / 100ml
    Sale price €25,60 Regular price €27,68
    You are saving: -€2,08
    2,56 € / 100ml
  • Herbora Ajesol (Garlic Hawthorn & Olive) , 90 capsules
    -10%

    Herbora Ajesol (Garlic Hawthorn & Olive) , 90 capsules

    Regular price €12,60 0,14 € / 1ud
    Sale price €12,60 Regular price €14,06
    You are saving: -€1,46
    0,14 € / 1ud
  • Herbodiet Flat Belly Inf. 20 Filters
    -33%

    Herbodiet Flat Belly Inf. 20 Filters

    Regular price €3,00 0,15 € / 1ud
    Sale price €3,00 Regular price €4,51
    You are saving: -€1,51
    0,15 € / 1ud
  • Herbodiet Inf. Happy Rest 20 Filters
    -31%

    Herbodiet Inf. Happy Rest 20 Filters

    Regular price €3,10 0,16 € / 1ud
    Sale price €3,10 Regular price €4,51
    You are saving: -€1,41
    0,16 € / 1ud
  • Herbodiet Inf. Liver Purification 20 Filters
    -23%

    Herbodiet Inf. Liver Purification 20 Filters

    Regular price €2,90 0,15 € / 1ud
    Sale price €2,90 Regular price €3,78
    You are saving: -€0,88
    0,15 € / 1ud
  • Herbes Del Ruda Eco, 30 Gr
    -31%

    Herbes Del Ruda Eco, 30 g

    Regular price €2,10 7,0 € / 100gr
    Sale price €2,10 Regular price €3,06
    You are saving: -€0,96
    7,0 € / 100gr
  • Herbes Del Lavender Flowers Bio, 45 Gr
    -26%

    Herbes Del Lavanda Organic Flowers, 45 g

    Regular price €2,30 5,11 € / 100gr
    Sale price €2,30 Regular price €3,10
    You are saving: -€0,80
    5,11 € / 100gr
  • Herbes del Moli Hibiscus flowers (Hibiscus) Eco, 30 g
    -18%

    Herbes del Moli Hibiscus flowers (Hibiscus) Eco, 30 g

    Regular price €1,90 6,33 € / 100gr
    Sale price €1,90 Regular price €2,31
    You are saving: -€0,41
    6,33 € / 100gr
  • Dandelion Herbs Dandelion Eco Plant, 30 Gr
    -5%

    Dandelion Herbs Dandelion Eco Plant, 30 Gr

    Regular price €2,10 7,0 € / 100gr
    Sale price €2,10 Regular price €2,21
    You are saving: -€0,11
    7,0 € / 100gr
  • Herbes Del Calendula Flower/Petals Eco , 15 gr
    -14%

    Herbes Del Calendula Flower/Petals Eco , 15 gr

    Regular price €1,90 12,67 € / 100gr
    Sale price €1,90 Regular price €2,20
    You are saving: -€0,30
    12,67 € / 100gr
  • Herbensurin Renal 30 tablets
    -8%

    Herbensurin Renal 30 tablets

    Regular price €17,20 0,57 € / 1ud
    Sale price €17,20 Regular price €18,60
    You are saving: -€1,40
    0,57 € / 1ud
  • Herbensurin Prostata 60 capsules
    -19%

    Herbensurin Prostata 60 capsules

    Regular price €22,20 0,37 € / 1ud
    Sale price €22,20 Regular price €27,27
    You are saving: -€5,07
    0,37 € / 1ud
  • Herbensurin 40 Filters x 1.5 grams
    -5%

    Herbensurin 40 Filters x 1.5 grams

    Regular price €11,80
    Sale price €11,80 Regular price €12,42
    You are saving: -€0,62
  • Herbensurin 250 ml
    -7% Promo FD

    Herbensurin 250 ml

    Regular price €18,40 7,36 € / 100ml
    Sale price €18,40 Regular price €19,79
    You are saving: -€1,39
    7,36 € / 100ml
  • Herbensurin 20 Filters x 1.5 grams
    -10%

    Herbensurin 20 Filters x 1.5 grams

    Regular price €7,10
    Sale price €7,10 Regular price €7,89
    You are saving: -€0,79
  • Herbalgem Propoleo Broad Spectrum Spray, 15ml
    -18%

    Herbalgem Propoleo Broad Spectrum Spray, 15ml

    Regular price €9,60 64,0 € / 100ml
    Sale price €9,60 Regular price €11,73
    You are saving: -€2,13
    64,0 € / 100ml
  • Herbalgem Propoleo Broad Spectrum, 50ml
    -24%

    Herbalgem Propoleo Broad Spectrum, 50ml

    Regular price €15,60 31,2 € / 100ml
    Sale price €15,60 Regular price €20,48
    You are saving: -€4,88
    31,2 € / 100ml
  • Herbalgem Propoleo Broad Spectrum, 24 candies
    -24%

    Herbalgem Propoleo Broad Spectrum, 24 candies

    Regular price €7,40 7,4 € / 1ud
    Sale price €7,40 Regular price €9,68
    You are saving: -€2,28
    7,4 € / 1ud
  • Herbalgem Voice Soft Tabs, 24 tabs
    -5%

    Herbalgem Voice Soft Tabs, 24 tabs

    Regular price €7,20 7,2 € / 1ud
    Sale price €7,20 Regular price €7,58
    You are saving: -€0,38
    7,2 € / 1ud
  • Herbalgem Soothing Syrup, 150ml
    -15%

    Herbalgem Soothing Syrup, 150ml

    Regular price €8,20 5,47 € / 100ml
    Sale price €8,20 Regular price €9,68
    You are saving: -€1,48
    5,47 € / 100ml
  • Herbalgem Smokers' Syrup, 250ml
    -34%

    Herbalgem Smokers' Syrup, 250ml

    Regular price €9,60 3,84 € / 100ml
    Sale price €9,60 Regular price €14,48
    You are saving: -€4,88
    3,84 € / 100ml
  • Herbalgem Fig Tree Drops, 15 ml
    -32%

    Herbalgem Fig Tree Drops, 15 ml

    Regular price €12,90 0,86 € / 1ud
    Sale price €12,90 Regular price €19,05
    You are saving: -€6,15
    0,86 € / 1ud
  • Heel Sleepeel 30 tablets
    -32%

    Heel Sleepeel 30 tablets

    Regular price €6,40 0,21 € / 1ud
    Sale price €6,40 Regular price €9,46
    You are saving: -€3,06
    0,21 € / 1ud
  • Heel Gasteel Plus, 2 x 30 stick
    -14%

    Heel Gasteel Plus, 2 x 30 stick

    Regular price €43,30 0,72 € / 1ud
    Sale price €43,30 Regular price €50,50
    You are saving: -€7,20
    0,72 € / 1ud
  • Heel Circulaveel Haemorrhoidal 40 ml
    -37%

    Heel Circulaveel Haemorrhoidal 40 ml

    Regular price €7,00 17,5 € / 100ml
    Sale price €7,00 Regular price €11,16
    You are saving: -€4,16
    17,5 € / 100ml
  • Heel Circulageel
    -22%

    Heel Circulageel

    Regular price €11,60 11,6 € / 1ud
    Sale price €11,60 Regular price €14,95
    You are saving: -€3,35
    11,6 € / 1ud